Powiat Ostrowski: Megamisja w szkole

  • 20.07.2021, 13:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Megamisja w szkole
We wrześniu 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach rozpoczęła przygodę z Megamisją.

Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny Fundacji Orange, którego ideą jest podniesienie wiedzy informatycznej i cyfrowych kompetencji. Koordynatorem Programu w Szkole Podstawowej im. Józefa Lipskiego w Szczurach była nauczycielka informatyki Magdalena Matuszewska.

Lekcje zaczynały się krótką opowieścią o Cyfrowym Laboratorium, w którym narozrabiał pewien Psotnik. Dzieci pomagały bohaterom (Julce i Kubie) naprawić jego szkody, a przy tym rozwiązywały zagadki i uczyły się zasad bezpieczeństwa w sieci.

- W czasie pandemii dzieci nie mogły realizować zajęć, ale gdy tylko wróciły do szkoły, kontynuowaliśmy naszą cyfrową przygodę. Aż w czerwcu 2021 roku udało nam się wykonać wszystkie spośród obowiązkowych zadań - podsumowuje koordynator programu w Szczurach Magdalena Matuszewska.

Podczas trwania programu uczniowie zdobyli wszystkie możliwe nagrody: dwa tablety, kreatywne zestawy plastyczny, książki i gry planszowe, zabawki edukacyjne i audiobooki, kreatywne zestawy artystyczne.

Przy realizacji wyzwań uczniowie dowiedzieli się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

W skład drużyny wchodzili uczniowie z klasy IV, którzy realizowali program w ramach kółka informatycznego. Dzieci podczas dwuletniej pracy wykazały się olbrzymim zaangażowaniem i wytrwałością.

- Serdeczne podziękowania kierujemy dla Fundacji Orange, za możliwość udziału w programie oraz za wspaniałe nagrody - dodaje Magdalena Matuszewska.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe