Powiat Ostrowski: GOK z dofinansowaniem

  • 20.07.2021, 12:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: GOK z dofinansowaniem
Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim pozyskał ministerialne dofinansowanie.

Kwota również robi wrażenie, bo mowa o ponad 150 tysiącach złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu audiowizualnego, a więc m.in.: mikrofonów, sprzętu do nagrywania dźwięku, obrazu, live streamingu, a nawet przenośnej pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących. Dzięki temu GOK będzie mógł swobodnie i w wysokiej jakości realizować np.: spektakle muzyczne, warsztaty oraz wiele innych działań artystyczno-edukacyjnych.

 

Pieniądze pochodzą ze środków unijnych, a konkretnie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program pod nazwą Konwersja cyfrowa domów kultury ogłosiło Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Złożono aż 1221 wniosków. Ostatecznie dofinansowanie przyznano, 200 ośrodkom kultury. W tym zacnym gronie znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim! GOK otrzymał 151,5 tys. złotych. To jedyny ośrodek kultury z naszego regionu, z grantem ministerstwa.

Wniosek GO Kultura – bliżej Was na 100 możliwych punktów otrzymał 84,5. To ogromny sukces, tym bardziej, że projekt to zbiorowa praca pracowników wysockiego domu kultury na czele z dyrektorem Adamem Wasielą.

- To nasz wspólny, bardzo duży sukces. Bardzo się cieszymy, ponieważ rok 2020 i początek tego roku pokazał nam, że działalność domu kultury musi się trochę zmienić. Chodzi przede wszystkim o otwarcie się na cyfryzację i działalność on-line, a nie oszukujmy się domy kultury nie są na to przygotowane, bo nigdy nie było to na taką skalę potrzebne. Myślę, że ten projekt był bardzo ciekawy i wielka radość, że uzyskaliśmy tak dużą kwotę grantu. Wnioskowaliśmy o 185 tysięcy złotych, ale ponad 150 tys. złotych, które otrzymaliśmy również ogromnie nas cieszy – mówi Adam Wasiela, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

 

Zakup odpowiedniego sprzętu ma swój jeszcze jeden ważny plus.

- Ograniczymy konieczność wynajmowania drogich firm zewnętrznych do realizacji wielu naszych działań, a efektem tego będzie zmniejszenie kosztów i po prostu oszczędność pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na zupełnie coś innego – dodaje Adam Wasiela.

Dodatkowo w ramach dofinansowania dla pracowników domów kultury zapewniono odpowiednie szkolenia.

To pierwsze w historii działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim tak duże dofinansowanie unijne.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe