Powiat Ostrowski: Cała w asfalcie

  • 20.07.2021, 11:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Cała w asfalcie
Prace drogowców są kontynuacją zadania rozpoczętego w ubiegłym roku. W pierwszym etapie robót wylano 305-metrowy fragment tej jezdni. Cała droga będzie miała długość ok 750 metrów.

Odnawiany właśnie trakt wymagał pilnej interwencji z uwagi na zły stan techniczny. O wykonanie drogi zabiegali mieszkańcy Czarnegolasu.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców sołectwa Czarnylas - uważa miejscowy radny Roman Radajewski. - Od dawna zależało nam na tym, by tą mocno uczęszczaną drogę wyremontować w porządnym standardzie. Cieszę się, że to nam się wreszcie udało, bo z cmentarza korzystają parafianie z kilku miejscowości naszej gminy, a także Szklarki Przygodzickiej i części wsi Szklarka Myślniewska w powiecie ostrzeszowskim.

Nowa, przebudowana droga stanowi również dojazd do funkcjonującej na tym terenie firmy Euro-Hel, która specjalizuje się w dostawach ciekłego helu na terenie Unii Europejskiej.

Gmina Przygodzice wydatkowała dotąd na ulice Brzozową i Dębową 346 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 842 tys. zł. LC

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe