Ostrów: Na Lotniczej i Batorego bez potknięć

  • 17.07.2021, 14:20
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Na Lotniczej i Batorego bez potknięć
Jeden remontowany, drugi już wykonany - oba na terenie osiedla Parcele Zacharzewskie. Mowa tu o chodnikach – przy ulicy Lotniczej i Batorego.

W tym tygodniu rozpoczął  się remont chodnika przy ulicy Lotniczej. To blisko 200-metrowy odcinek od znajdującej się w tym miejscu poradni ortopedycznej.
- Zależy nam, by ułatwić dostęp do poradni pacjentom. Również tym z urazami ortopedycznymi, którzy niestety nie zawsze mają możliwość podjechać samochodem pod jej drzwi. Do tej pory dodatkowo musieli zmagać się z nierównościami chodnika. Już niebawem ten problem zostanie rozwiązany – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Natomiast przy Batorego powstał ponad 70-metrowy odcinek nowego chodnika z kostki brukowej pomiędzy ulicą Poznańską a Nullo. To zadanie zrealizowane zostało w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Wśród zadań ogólnomiejskich małych, czyli o wartości do 40 tys. zł, inwestycja ta zdobyła piąte miejsce, a zagłosowało na nią 473 ostrowian. Jej wykonawcą była odolanowska firma Eurobud, a koszt prac wyniósł blisko 20 tys. zł.
- Chodnik przy Batorego to bardzo uczęszczane miejsce. Dawniej były tu popękane płyty chodnikowe, z których część przeleżała tu nawet 50 lat. Tędy mieszkańcy osiedla docierają do szkoły, kościoła, czy cmentarza. Modernizacja wykonywana byłą etapami. Ta ostatnia w ramach OBO. To jedno z tych zadań, które nie przekonuje do głosowania swoją atrakcyjnością, ale tym, że jest bardzo ważne dla tutejszych mieszkańców, którzy pokazali to oddając swoje głosy tak licznie – mówi Beata Klimek.    

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe