Powiat Ostrowski: Zwycięski ,,Kaszmir’’ z Ołoboku

  • 16.07.2021, 13:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zwycięski ,,Kaszmir’’ z Ołoboku
VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Bursewicza „O Złotą Metaforę” został rozstrzygnięty.

W konkursie wzięło udział 181 uczestników ze 118 miast w Polsce, Anglii, Niemczech i Szwecji. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Szczecinie. Pierwszą nagrodę za zestaw wierszy: ,,Muszelka od Mamy’’, ,,Nieistotny fakt’’, ,,Domy z klocków’’ przyznano Piotrowi Fałczyńskiemu, wybitnemu poecie z Ołoboku. Twórca otrzymał pamiątkową statuetkę ,,ZŁOTA METAFORA’’.

Wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski i sekretarz gminy Mirosława Busza osobiście pogratulowali laureatowi. Doceniając pracę i zaangażowanie, podziękowali za reprezentowanie gminy na arenie ogólnopolskiej oraz za nieustanną promocję twórczości i wrażliwości artystycznej.

Piotr Fałczyński zadebiutował jako poeta w 2000 roku. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i regionalnych konkursach literackich - poetyckich i prozatorskich.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe