Powiat Ostrowski: Umowy o dofinansowania podpisane

  • 16.07.2021, 13:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowy o dofinansowania podpisane
Wójt gminy Sieroszewice podpisał umowy na dofinansowanie budowy drogi w Masanowie oraz na remont świetlicy wiejskiej w Wielowsi. Gmina otrzyma 143.500 zł.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wspólnie z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim asygnowali umowy na dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych. Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane przy pomocy środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Do gminy Sieroszewice trafi wparcie finansowe w kwocie 113.500 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na zadanie pn. ,,Budowa nawierzchni asfaltowej na ul. Brylińskiego”. W ramach prac wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na ulicy łączącej miejscowości Masanów i Wielowieś. Pozyskana kwota wraz z wcześniej otrzymanym dofinansowaniem pozwoli na wyremontowanie drogi zapewniającej mieszkańcom bezpieczny i komfortowy dojazd do pól i posesji.

Projekt pn. ,,Remont świetlicy wiejskiej w Wielowsi’’ otrzymał dotację w wysokości 30.000 zł w ramach programu „Wielkopolska odnowa wsi 2020+’’. Działania obejmą przede wszystkim kompleksowy remont pomieszczeń świetlicy, ale także zakup nowych mebli oraz wyposażenie kuchni w sprzęt AGD.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe