Ostrów: Piknik wędkarski

  • 16.07.2021, 09:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Piknik wędkarski
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowie Wielkopolskim byli na wycieczce rekreacyjno-integracyjną nad akwenem wodnym w Karskach.

W realizacji naszego projektu Środowiskowy Dom Samopomocy wsparł Miejski Zakład Komunikacji, który nieodpłatnie przewiózł uczestników nad pobliski staw. Na piknik uczestnicy przyjechali w dobrych nastrojach i gotowi na wypoczynek połączony ze zdobywaniem nowej wiedzy. Na miejscu czekał na podopiecznych pan Andrzej, który wprowadził wszystkich w tajniki łowienia ryb. Objaśniał uczestnikom, co jest ważne i niezbędne podczas wędkowania. Wszyscy mieli okazję poznać sposoby połowu, jak zanęcać ryby, aby połów był udany, jaki sprzęt jest potrzebny do łowienia. Można było złowić popularne gatunki ryb zamieszkujące akweny słodkowodne takie jak karp, wzdręga, płoć. Podopieczni ŚDS mieli okazję zaobserwować jak zakłada się przysłowiowego „robaka” na haczyk. Każdy uczestnik, bez wyjątku mógł spróbować swoich sił w niełatwej sztuce wędkowania, każdy łowił ryby na tzw. spławikówkę.

Na zakończenie spotkania wędkarsko–integracyjnego odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Całemu wyjazdowi towarzyszyła aura dobrej zabawy i klimat niemal survivalowego wypadu. Wszyscy wrócili z nowym bagażem doświadczeń i pełni wrażeń. Urokliwe miejsce zostanie długo w pamięci uczestników.

 

 

Ryszard Binczak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe