Ostrów: Bartosz Ziółkowski w Narodowej Radzie Rozwoju

  • 30.06.2021, 18:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bartosz Ziółkowski w Narodowej Radzie Rozwoju
Prezydent RP Andrzej Duda, 30 czerwca, powołał Bartosza Ziółkowskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju. Ostrowianin wszedł w skład nowej Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych.

Powołanie i pierwsze posiedzenie Rady z udziałem Bartosza Ziółkowskiego odbyło się w środę 30 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prace Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych na najbliższe lata mają znaczenie kluczowe dla Rzeczpospolitej. Będą na niej omawianie m. in. kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju – podkreślał Prezydent RP podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady. – Transformacja energetyczna musi przebiegać tak, aby człowiek został uczciwie potraktowany; aby nie obniżyć poziomu życia. Wierzę, że transformacja przyniesie impuls rozwojowy dla naszej gospodarki – dodał Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej konsekwentnie realizuje kolejne działania, jeśli chodzi o zasadnicze kwestie. Rada ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych to kolejna Rada w ramach Narodowej Rady Rozwoju, złożona z fachowców, którzy będą analizować ważne kwestie związane z tymi obszarami – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik.

W skład powołanej przez Prezydenta RP Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych weszło 28 branżowych i naukowych ekspertów z całej Polski. Przewodniczącym Rady został prezydencki doradca Paweł Sałek, który zajmował się dotychczas właśnie kwestiami związanymi z energią, środowiskiem i ochroną klimatu. Rada będzie się ona spotykała cyklicznie, podobnie jak inne rady powołane w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Do zadań Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych należeć będzie w szczególności: wsparcie działań Prezydenta w kontekście analizy aktualnych problemów w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych; przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych w tych tematach; tworzenie forum debaty i dialogu w tym zakresie, a także edukacja oraz promocja działań i inicjatyw służących ochronie środowiska naturalnego.

Minister Piotr Ćwik zauważył, że rady powoływane przez Prezydenta pracują społecznie, a ich członkowie nie otrzymują żadnego wynagrodzenia; „decydują się na to, by gromadzić się wokół Prezydenta, tworzyć płaszczyznę dialogu, rozmowy na temat przyszłości Polski w tych obszarach”.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe