Ostrów: Wystąpili z klubu „Przyjazne Miasto i Powiat”

  • 30.06.2021, 18:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wystąpili z klubu „Przyjazne Miasto i Powiat”
Radni - Bartosz Ziółkowski i Mateusz Nycek - wystąpili z Klubu Radnych „Przyjazne Miasto i Powiat”.

Radni poinformowali o swojej decyzji w piśmie opublikowanym na fanpage'u Bartosza Ziółkowskiego. Czy to oznacza, że prezydent Beata Klimek straciła większość w Radzie Miejskiej? Obaj zapowiadają, że zamierzają - jak napisali w oświadczeniu - ,,współpracować dla przyszłości naszej lokalnej wspólnoty, zarówno z Prezydent Miasta, Starostą Ostrowskim i Zarządem Powiatu Ostrowskiego''.

Warto dodać, że obaj radni należeli do tych najbardziej aktywnych w radzie miasta i powiatu.

 

A oto pełna treść opublikowanego w mediach społecznościowych oświadczenia:

Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego,

wobec pojawiających się w ostatnim czasie różnic dotyczących wizji, priorytetów i kierunków niektórych spraw w życiu publicznym, zachowując poczucie odpowiedzialności za zgodny i konsekwentny rozwój naszego miasta i powiatu – po przemyśleniach i refleksjach na półmetku obecnej kadencji samorządu - rezygnujemy z członkostwa w Klubie Radnych „Przyjazne Miasto i Powiat”.

Jednocześnie zamierzamy w zgodzie i jak najszerszym porozumieniu - na partnerskich i merytorycznych zasadach - współpracować dla przyszłości naszej lokalnej wspólnoty, zarówno z Prezydent Miasta, Starostą Ostrowskim i Zarządem Powiatu Ostrowskiego, jak i wszystkimi Koleżankami i Kolegami z Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Wspólnie uznajemy, że będzie to możliwe w nowej, bardziej optymalnej i partnerskiej formule szerokiego współdziałania.

Pozostając wierni naszym prawicowym i konserwatywnym wartościom – jesteśmy gotowi nadal, ponad niektórymi naturalnymi różnicami, współdziałać razem - koncentrując się przede wszystkim na lokalnych sprawach.

W zgodzie z naszymi wartościami i przekonaniami pozostajemy niezależnymi Radnymi Miasta i Powiatu konsekwentnie preferującymi merytoryczne, branżowe i apolityczne podejście, stawiając za priorytet zgodną i twórczą współpracę, wspólne pozytywne inicjatywy i rzeczywistą pracę samorządową dla naszego Miasta - Ostrowa Wielkopolskiego
i całego Powiatu Ostrowskiego oraz dobrej przyszłości Mieszkańców.

Z podziękowaniami za dotychczasową formułę współpracy, z pozytywną myślą o wzajemnym szacunku i kolejnych samorządowych wyzwaniach,

Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Radny Powiatu Ostrowskiego

Mateusz Nycek i Bartosz Ziółkowski

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe