Ostrów: Ponad kilometr nowego chodnika na Nowej Krępie

  • 29.06.2021, 21:37
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad kilometr nowego chodnika na Nowej Krępie
Na ulicy Nowa Krępa trwa właśnie budowa nowego chodnika. To jedna z najdłuższych ulic osiedla. Powstanie tu ponad kilometr bezpiecznej nawierzchni z kostki brukowej.

Nowa Krępa, to obok Grabowskiej i Ledóchowskiego najdłuższe ulice w tej części Ostrowa. Ulica ta sięga niemal obwodnicy. Ze względu na zły stan techniczny chodników, zjazdów, krawężników zostały one rozebrane i będą odbudowane z nowych komponentów. To zapewni komfort ich użytkowania i bezpieczeństwo przechodniów.

- Odbywa się tu spory ruch, mieszka wielu ostrowian, więc kolejne inwestycje związane z modernizacją tej ulicy są dla mnie szczególnie istotne, podobnie jak dla tutejszej rady osiedla i mieszkańców. Obecnie trwa budowa chodnika. Szczególnie przyda się młodym mamom, chodzącym tu z wózkami, czy seniorom spacerującym w stronę lasu. Była to bardzo oczekiwana inwestycja i cieszę się bardzo, że prace idą pełną parą – mówi Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg wystartowało siedem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL – POL z Krotoszyna. Koszt wykonania tego zadania to 340 477,80 zł.

- Nie jest to tania inwestycja, ponieważ chodnik powstaje na odcinku od ulicy Witosa do ulicy Przy Lesie – to aż 1138 metrów nowego chodnika. Warto pamiętać, że przy końcu ulicy znajduje się las, a to bardzo chętnie odwiedzane miejsce przez tutejszych mieszkańców, zatem zmodernizowany, bezpieczny chodnik bardzo się tu przyda – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe