Ostrów: Modernizacja strażnicy OSP z dużym dofinansowaniem

  • 22.06.2021, 10:50 (aktualizacja 24.06.2021, 07:41)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Modernizacja strażnicy OSP z dużym dofinansowaniem
800 tysięcy złotych to dofinansowanie jakie miasto pozyskało na modernizację i rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Modernizacja i rozbudowa strażnicy przy ulicy Staszica trwa, a postępy prac są zauważalne każdego dnia. To ostrowski wkład w ochronę przeciwpożarową miasta i bezpieczeństwo jego mieszkańców. To zadanie jest realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego, a teraz zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję, szczególnie radnym miejskim, strażakom ochotnikom, a przede wszystkim minister Marlenie Maląg za zainteresowanie budową nowej siedziby OSP oraz kwestiami bezpieczeństwa strażaków ochotników i ostrowian - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt tej inwestycji to 1,2 mln złotych. To jedno z zadań, które jest realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Przy ulicy Staszica powstaje zupełnie nowy obiekt z dwoma garażami, szatnią, pomieszczeniem technicznym, zapleczem sanitarnym i socjalnym, biurem oraz izbą pamięci, w której dalej będzie kultywowana historia tej jednostki. W ramach zadania wykonano już stropy i trwa murowanie.

- To kolejny element rewitalizacji śródmieścia. Do modernizacji strażnicy podchodzimy kompleksowo, mówimy bowiem o przebudowie i rozbudowie budynku - pełnej wymianie wszystkich instalacji wewnętrznych, wymieniona zostanie też stolarka drzwiowa i okienna, budynek będzie docieplony i zyska nową elewację. Konieczna jest także wymiana konstrukcji dachu, na którym zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne – wymienia wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Zadanie jest realizowane przez firmę BUDOMAX Mirosławy Zwierz z Ostrowa Wielkopolskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 roku.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe