Powiat Ostrowski: Nowa pracownia w ZSBE

  • 16.06.2021, 14:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowa pracownia w ZSBE
Zespół Szkół Budowalno-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim doczekał się doskonale wyposażonej pracowni biologicznej.

W ramach projektu unijnego „Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim II” szkołą zyskała nową pracownię biologiczną. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczono na nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwiające innowacyjne i atrakcyjne nauczanie biologii. Ponadto w ramach przeprowadzonego kursu „Fizjologii roślin” trwającego od 12 kwietnia do 28 czerwca 2021 r. młodzież wykonała szereg doświadczeń biologicznych połączonych z nauką obchodzenia się ze sprzętem laboratoryjnym, w tym umiejętności korzystania z mikroskopów.

- Wiedzę z przedmiotów przyrodniczych uczniowie najlepiej przyswajają sobie poprzez obserwację i eksperyment. Dlatego odpowiednie wyposażenie pracowni biologicznej jest kluczowym elementem w zrozumieniu trudnych zagadnień i formułowaniu prawidłowych wniosków. Ponadto nauka poprzez doświadczenie jest dla młodzieży zawsze sporym wyzwaniem uczącym nie tylko pracy zespołowej, ale również umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. – podsumowała Kamila Kidziak-Bogucka nauczycielka biologii i chemii w ostrowskim ZSB-E.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe