Ostrów: Uroczyste zakończenie Ligi Kibiców 2020/21. Szóstka laureatów

  • 13.06.2021, 10:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uroczyste zakończenie Ligi Kibiców 2020/21. Szóstka laureatów
Maturzysta Adam Bieganowski z klasy ET4 zwyciężył w premierowej edycji Ligi Kibiców ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Jej zmagania zostały podsumowane,9 czerwca 2021 r. wręczeniem nagród dla najlepszej szóstki uczniów.

W gronie osób, które nagradzały znaleźli się: Honorata Sachowska-Barańczak – dyrektor ZSB-E w Ostrowie, Henryk Dziergwa – członek zarządu Terenowego Klubu Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim, Jarosław Maląg – nauczyciel, pomysłodawca zabawy i autor wszystkich pytań. Liga Kibiców toczyła się od 15 listopada ubiegłego roku do 25 kwietnia 2021 r. Składała się z dwunastu kolejek pytań dotyczących wydarzeń z zakresu sportu światowego, polskiego, lokalnego i szkolnego, a także zasad rywalizacji. Ukazywały się one na facebooku szkoły co dwa tygodnie. W zmaganiach wystartowało 8 uczniów z 7 klas. Po każdej rundzie była publikowana łączna klasyfikacja punktowa. We wszystkich kolejkach uczestniczyło natomiast 6 osób. To właśnie oni są bohaterami Ligi Kibiców. Za swój wyczyn i nietuzinkową wiedzę otrzymali dyplomy, atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce sportowej oraz piłki do siatkówki lub piłki nożnej. Wśród fundatorów byli: Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, Wydawnictwo GiA z Katowic, Roman Kołtoń - dziennikarz sportowy Polsatu, Adam Sokołowski z Kluczborka - wielokrotny Mistrz Polski Kibiców Sportowych.

Kolejna edycja Ligi Kibiców wystartuje już niebawem, bo w październiku.

 

Klasyfikacja końcowa - nagrodzeni: 1. Adam Bieganowski (ET4) 99,5 pkt., 2. Mikołaj Lis (T2g) 91,5 pkt., 3-4. Jakub Pabich (ET2) 88 pkt., 3-4. Hubert Lisik (ET3) 88 pkt., 5. Michał Węgrzyn (B2bp) 77,5 pkt., 6. Urszula Grad (B3) 76 pkt.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe