Ostrów: Kolejny etap modernizacji stadionu

  • 10.06.2021, 19:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolejny etap modernizacji stadionu
Umowa na kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim podpisana!

W miejskim budżecie zabezpieczono na ten cel 5.000.000 złotych. Wykonawcą inwestycji została ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, która w przetargu wystartowała z ofertą 4.106.324 złotych.
- Na remont czeka część trybuny Stadionu Miejskiego - od wjazdu polewaczek do parku maszyn. Zamontowanych zostanie tu blisko 2000 nowych krzesełek. Dzięki tej inwestycji stadion zyska już inny wymiar – będzie nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Od kilku lat, systematycznie, podnosimy jakość naszego stadionu, by ostrowscy kibice mogli cieszyć się zawodami w godnych warunkach - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Czwarty etap modernizacji Stadionu Miejskiego to kolejna duża inwestycja, która została wpisana w Wielki Program Rozwoju Miasta do 2023 roku i którą współfinansują środki pochodzące z Europejskiego Banki Inwestycyjnego. Drewniane ławki zastąpione zostaną nowoczesnymi siedziskami. Zmodernizowana zostanie korona stadionu, schody, strefy bezpieczeństwa, obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, pojawi się nowe ogrodzenie. 
- Szczególnie nas cieszy to, że jest to kolejna miejska inwestycja, którą realizować będzie jedna z ostrowskich firm - PBO. Umowa została zawarta. Prace rozpoczną się bezpośrednio po zakończeniu obecnego sezonu żużlowego, tak aby w przeciągu 12 miesięcy obiekt dokończyć i oddać do użytku. Po tej inwestycji zostanie nam zmodernizowanie Parku Maszyn - dodaje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 
Miasto od kilku lat, systematycznie, inwestuje w Stadion Miejski.Na ten cel przeznaczono do tej pory 8 milionów złotych - to między innymi blisko 4200 nowych siedzisk.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe