Powiat Ostrowski: Nową drogą w Janisławicach

  • 09.06.2021, 18:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nową drogą w Janisławicach
Ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi powiatowej w Janisławicach oficjalnie oddany do użytku.

Droga w Janisławicach przebiega przez malownicze tereny. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy, ale także wielu przyjezdnych. Jest także połączeniem z miejscowościami województwa dolnośląskiego.
2 czerwca br. przecięto symboliczną wstęgę i oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną drogę w Janisławicach Gmina Sośnie.
- Pamiętam spotkanie sprzed dwóch lat w wiejskiej Sali. Prośby mieszkańców, którzy zmuszeni byli korzystać z drogi w bardzo złym stanie. To wówczas padło zobowiązanie, że ta inwestycja zostanie zrealizowana. Dziś mam więc satysfakcję i z zakończonej inwestycji i z tego, że złożone słowo zostało dotrzymane – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.
Modernizacja drogi podzielona została na dwa etapy realizowane w 2020 i 2021 roku. Wcześniej wykonano odcinek w Mojej Woli. Łącznie zadnie to kosztowało ok. 1,7 mln zł.
- Z budżetu powiatu ostrowskiego wyasygnowano kwotę około 1,6 mln zł, a 430 tys. zł na ten cel przekazała gmina Sośnie – powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski.
W imieniu gminy Sośnie inwestycję podsumował Stanisław Budzik, wójt gminy. Drogę poświęcił proboszcz parafii w Sośniach ks. kanonik Leszek Grodziński.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe