Powiat Ostrowski: Będzie cieplej i estetyczniej

  • 07.06.2021, 13:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Będzie cieplej i estetyczniej
Trwa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Topoli Małej.

Szkoła zostanie otynkowana i ocieplona, wymienione zostanie również ogrzewanie, na bardziej ekologiczne.

- Poprawa warunków i bazy placówek oświatowych jest jednym z najważniejszych priorytetów Gminy Ostrów Wielkopolski. Dlatego zdecydowaliśmy się na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Topoli Małej – podkreśla Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolsk.

Koszt zadania wynosi 1 milion 235 tysięcy złotych. Zakres prac obejmuje przede wszystkim wymianę ogrzewania, z węglowego na gazowe. Oprócz tego, wykonany zostanie drenaż wokół budynku, wymiana instalacji elektrycznej wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wymiana okien drzwi, malowanie i gipsowanie ścian oraz ocieplenie murów szkoły. Inwestycja przyczyni się również do poprawy jakości powietrza w Topoli Małej.

To kolejna duża inwestycja oświatowa w tej miejscowości. W zeszłym roku zostało tu wybudowane nowoczesna przedszkole, które z powodzeniem służy miejscowej społeczności.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe