Powiat Ostrowski: Budżetowe korekty

  • 04.06.2021, 08:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Budżetowe korekty
Szereg zmian w budżecie podjęli radni gminy Ostrów Wielkopolski podczas niedawnej sesji. Większość z nich dotyczyła części budżetu przeznaczonego na budowę i remonty dróg oraz budżetu Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród najważniejszych przyjętych zmian należy wymienić, między innymi, zwiększenie planu dochodów gminy o kwotę 132 750,00, z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Wtórek i Stary Staw.
Kwota 105 000 została przeznaczona na remont drogi Lamki-Zalesie, dzięki przeniesieniu pieniędzy z innych zadań drogowych.
Do budżetu gminy wprowadzono nowe zadanie przebudowy nawierzchni ulicy Polnej we Wtórku o wartości 134 250 zł (w tym: 90.000 budżet  gminy, 44.250 z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych). Radni zadecydowali również o zwiększeniu budżetu przebudowy drogi Franklinów - Stary Staw o kwotę 88 500 zł (dotacja FOGR).
Kilka zmian budżetowych dotyczyło również gminnych jednostek OSP. Dzięki zmniejszeniu o 450 000 zł środków, które miały być przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Czekanów, można było przeznaczyć ponad 383 000 na rozbudowę budynku remizy strażackiej wraz ze świetlicą wiejską o garaż i pomieszczenia dodatkowe, w części świetlicy wiejskiej w tej miejscowości. Ponadto, radni zadecydowali o przeznaczeniu 19.190 zł. na wykonanie posadzki w garażu remizy OSP Sobótka.
Kwotę 25 000 zł przeznaczeniem na pokrycie kosztów remontu i wydzielenie pomieszczenia kotłowni na paliwo stałe od pozostałych pomieszczeń socjalnych w Szkole Podstawowej w Szczurach.
Radni zadecydowali również o przeznaczeniu 11.500 zł na pokrycie kosztów remontu sali wiejskiej w Radziwiłłowie, 14.780 na remont podłogi sali wiejskiej w Łąkocinach oraz 5.000 na dofinansowanie zakupu drzwi wejściowych do Sali wiejskiej w Lewkowie – Osiedle. JW
Fot. GOK Wysocko Wielkie 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe