Powiat Ostrowski: Większa szkoła i przedszkole

  • 04.06.2021, 08:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Większa szkoła i przedszkole
W Zespole Szkolono-Przedszkolnym w Wysocku Wielkim uroczyście oddano do użytku nową część budynku szkolnego.

Dobudowa nowej powierzchni użytkowej pozwoliła na powstanie nowych sal i pomieszczeń socjalnych, znacznie polepszając warunki nauki. Modernizacja budynku szkolno-przedszkolnego trwała od listopada 2019 roku do grudnia 2020 roku. Jednak ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, dzieci dopiero od niedawna mogą z niego korzystać i cieszyć się z udogodnień.
Gmina przeznaczyła na inwestycję niemal 1 milion 800 tysięcy złotych, a razem z kosztami które poniosło zarządzające szkołą i przedszkolem stowarzyszenie, inwestycja zamknęła się kwotą niemal 2 milionów złotych.  
- To już kolejna, trzecia rozbudowa tej placówki. Wszystkie inwestycje były ze sobą spójne, dzięki czemu udało się zachować charakter całego obiektu. Najnowsza modernizacja to niemal 300 metrów kwadratowych nowej powierzchni, co łącznie z dotychczasową istniejącą zabudową daje ponad 728 metrów – mówił podczas otwarcia wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.
Dotychczasowy gmach został poddany gruntownej przebudowie i podzielony na dwie strefy funkcjonalne, dla szkoły i przedszkola.
Nowy budynek został zaprojektowany tak, by współgrał z istniejącym obiektem. Parter należy do przedszkola i znajduje się tutaj sala dla najmłodszych z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Piętro należy do szkoły podstawowej, gdzie umieszczono dwie nowe sale lekcyjne, w pełni wyposażone w sprzęt audiowizualny, gabinet dyrektora, sekretariat i pokój nauczycielski.
- Gdy szkoły zostały przekształcone z sześcioletnich na ośmioletnie, powstał w naszej szkole poważny problem lokalowy. Ten remont był konieczny i bardzo potrzebny. Zyskaliśmy nowe pomieszczenia, szkoła jest bezpieczna, świetnie wyposażona, więc nauka będzie teraz jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna – przekonuje dyrektor placówki, Alicja Wawrzyniak.  
- Bardzo cieszę się z tego spotkania, bo to pierwsza od dawna okazja do spotkania w tak dużym gronie. Życzę wam, żeby ten nowy obiekt dobrze wam służył i żebyście mogli już przez przerw i przeszkód z niego korzystać - życzył dzieciom przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Śniegowski
Podczas inwestycji w całym obiekcie wymieniony został piec kotłowy, na bardziej ekologiczne ogrzewanie szkoły gazem ziemnym. JW

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe