Ostrów: Wydano 5 tysięcy kart

  • 01.06.2021, 13:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wydano 5 tysięcy kart
Już 5.000 mieszkańców miasta jest posiadaczami Ostrowskiej Karty Rodziny 3+.

27 maja, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego wręczyła uroczyście kartę z numerem 5.000. Ostrowska Karta Rodziny 3+ to program skierowany do ostrowskich rodzin wielodzietnych.

Członkowie pięcioosobowej rodziny osobiście odebrali z rąk prezydent Beaty Klimek Ostrowskie Karty Rodziny 3 +. Miesiąc temu rodzina powiększyła się o trzecie dziecko - na świat przyszła Iga. Przyjście na świat najmłodszej córeczki umożliwiało złożenie wniosku o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+, która przysługuje ostrowskim rodzinom posiadającym co najmniej trójkę dzieci.

- Z przyjemnością wręczyłam 5.000 Ostrowską Kartę Rodziny 3+ i spotkałam się z Gabrysią, Julką i Igą oraz ich rodzicom. Składając wniosek o wydanie karty wyrazili Państwo zainteresowanie miejskim programem Ostrowska Karta Rodziny 3+. Liczę, że w szerokiej ofercie naszych zniżek znajdą Państwo jak najwięcej ofert dla siebie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Karta wydawana jest na 5 lat członkom rodzin wielodzietnych. Rodziny, które raz wystąpią z wnioskiem o kartę, po upływie terminu ważności, wracają po nowe karty, co świadczy to o atrakcyjności tego programu. Program Ostrowska Karta Rodziny 3+ ma już 196 partnerów. Posiadacze karty mogą korzystać z ulg i preferencji przygotowanych przez miasto i prywatnych partnerów programu.

W okresie 7 lat programu Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ przystąpili do niego nowi partnerzy prywatni, jak i miejscy. Z inicjatywy prezydent Beaty Klimek nowymi partnerami udzielającymi 50% zniżki zostało Lodowisko z funkcją rolkowiska oraz zrewitalizowany Basen Miejski.

- Zachęcamy wszystkie rodziny z trojgiem i więcej dzieci do składania wniosków o wydanie karty i korzystanie z bogatej oferty przygotowanej przez nasze miasto i partnerów prywatnych – dodaje prezydent Beata Klimek.

Wnioski o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ można pobrać ze strony internetowej https://umostrow.pl/pl/o-programie-karta-duzej-rodziny.html w zakładce Ostrowska Karta Rodziny 3 + (wnioski) lub osobiście w Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Lista miejskich zniżek

- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury,

- 50% zniżki na imprezy organizowane przez Forum Synagoga,

- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wystawy organizowane przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,

- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na korzystanie z Basenu Miejskiego,

- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na korzystanie z hali lodowiska z funkcją rolkowiska,

- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na korzystanie z Parku Olbrzymich Owadów mieszczącego się na Piaskach – Szczygliczce,

- 30% zniżki na korzystanie z atrakcji w linowym Parku Przygód Piaski-Szczygliczka,

- 80 % opłaty stałej za każde dziecko z rodziny wielodzietnej w Żłobku Miejskim,

- 80% obniżki od wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski za każde dziecko z rodziny wielodzietnej posiadających "Ostrowską Kartę Rodziny 3+"

 

- Całkowite zwolnienie z ponoszenia opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Ostrów Wielkopolski dotyczy każdego dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe