Powiat Ostrowski: Szkoła zacieśniła współpracę z WIR-em

  • 25.05.2021, 15:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoła zacieśniła współpracę z WIR-em
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach oraz Wielkopolska Izba Rolnicza sformalizowały wieloletnią współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego.

Porozumienie o współpracy podpisano w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Dyrektor szkoły Tomasz Guliński oraz prezes WIR Piotr Walkowski złożyli podpisy w obecności starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

Na mocy dokumentu WIR zadeklarował wsparcie obejmujące wszystkie kierunki kształcenia związane z rolnictwem. Celem porozumienia jest podniesienie jakości kształcenia, nabycie przez uczniów umiejętności przydatnych na rynku pracy i przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia.

ZSP CKU Przygodzice ma cztery oddziały kształcące w zawodach związanych z rolnictwem: pszczelarz, rolnik, mechanizator rolnictwa i weterynarz.

- Współpraca szkoły z Wielkopolską Izbą Rolniczą trwa od wielu lat, a w tym momencie została sformalizowana. Liczymy na wsparcie w realizacji praktycznej nauki zawodu, poprzez organizację zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych, pomoc w przygotowaniu uczniów do egzaminów zawodowych ale też konkursów i olimpiad. Ponadto współpraca obejmie organizację szkoleń warsztatów, konferencji a także pozyskiwanie partnerów organizujących staże zawodowe dla uczniów – wyjaśnia dyrektor Tomasz Guliński.

Strony deklarują realizację wspólnych przedsięwzięć promujących rolnictwo oraz wzajemną współpracę we własnych kanałach komunikacyjnych.

- W ubiegłym roku postanowiliśmy stworzyć na bazie naszej strony internetowej platformę edukacyjną dla szkół rolniczych z całej Wielkopolski, ponieważ w każdym powiecie jest taka szkoła, w niektórych nawet po dwie. Wychodzimy z założenia, że uczniowie są nośnikami informacji do domów, a w ciągu roku wiele się zmienia w zakresie prawodawstwa, ochrony zwierząt, ochrony roślin, czy też realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – poinformował Piotr Walkowski, prezes WIR.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony.

 

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe