Powiat Kaliski: Jubileuszowe tragi ogrodnicze w Opatówku

  • 03.05.2017, 11:34 (aktualizacja 16.05.2017, 14:22)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Jubileuszowe tragi ogrodnicze w Opatówku
180 stoisk z ofertą dla ogrodników, sadowników i działkowców oraz 16 tysięcy osób odwiedzających przybyło na teren Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku, by wziąć udział w jubileuszowych XX Targach Ogrodniczo- Rolniczych i Działkowych pod pięknym hasłem promowanym od lat "Pamiętajcie o ogrodach".

Z okazji jubileuszu 12. firm na stałe związanych z targami otrzymało okolicznościowe podziękowania i statuetki, a właściciele najlepszych stoisk i produktów targowych otrzymali puchary. - O realizacji idei targów świadczy liczba wystawców oraz tysiące osób odwiedzających każdego roku. Wśród wystawców są firmy współpracujące z naszą szkołą na co dzień, co w znacznym stopnie poprawia ofertę naszej szkoły. Targi mają znaczenie nie tylko medialne. To właśnie w naszej szkle kształcą się uczniowie, którzy są awangardą przemian toczących się w rolnictwie. Od początku istnienia targów młodzież wraz z nauczycielami są organizatorami, za co im dziękuję. Dziękuję staroście kaliskiemu i burmistrzowi gminy Opatówek, współorganizatorom targów - mówił Marek Janiak dyrektor Zespołu Szkół w Opatówku podczas oficjalnego otwarcia targów. Dyrektor przypomniał w swoim wystąpieniu również, że dzięki staraniom władz powiatu Szkoła otrzymała pomoc finansową na modernizację, rozbudowę i wyposażenie warsztatów szkolnych w wysokości ok 5 mln. zł. Prace realizowane będą w tym roku. - Bardzo się cieszymy, że od 20 lat Targi stanowią wydarzenie na terenie naszej gminy i co roku bardziej się rozwijają, bo jest więcej wystawców i odwiedzających. Pogoda nas nie rozpieszcza, ale myślę, że się poprawi. Życzę udanych transakcji i dobrego weekendu - życzył podczas otwarcia targów Sebastian Wardęcki, burmistrz gminy Opatówek. Podczas targów ogrodniczych na stoisk powiatu kaliskiego w ciągu dwóch dni zostało rozdanych 100 drzew w ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. Sponsorami sadzonek było m.in. Gospodarstwo Szkółkarskie "U Szczepana" z Zamęt w gm. Mycielin. WP Fot. Wioletta Przybylska Imprezy towarzyszące targom to XX Rajd Ogrodników, który odbył się w sobotę, a w niedzielę podsumowano konkursu targowe na najlepszy produkt targowy i najpiękniejsze stoisko, a także podsumowano piątą edycję konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod Patronatem Starosty Kaliskiego w roku szkolnym 2016/2017 - "Powiat kaliski - jaki znam". Wyniki konkursu targowego na najlepszy produkt targowy: I miejsce - centrum zaopatrzenia ogrodnictwa SEMI - za HYDROBOX - MAGAZYN WODY II miejsce - Zakład Usług Metalowych "HULAK" Kowalstwo Artystyczne - za fontannę ogrodową - Oczka wodne "Czajka" III miejsce - "DELIS" Artur Ferenc - fontanna ogrodowa "DZBANY" Wyróżnienie - "Meble - Ogród" Andrzej Bergandy - za stół "ANTEK" Wyróżnienie - Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Paweł Szczot - za śliwę japońską "SHIRO" Wyróżnienie - Gospodarstwo A.L. Gulczyńscy - za drzewa rozpinane na panelach bambusowych Wyróżnienie - F.H.U. WILD LILLY - za lilię "PRICOT FUNGE" Wyróżnienie - TOKO ENERGO - za wkręt do ziemi; montaż bezbetonowy Wyniki konkursu targowego na najciekawszą aranżację stoiska targowego I miejsce -F.H.U ŚWIAT KAMIENIA - Monika Kania II miejsce - firma"Ogrodowe ABC" - Honorata i Mariusz Małoburscy III miejsce - POLSAD - Jacek Korczak Wyróżnienie - firma MAX-BRUK Wyróżnienie - firma Usługi Stolarskie - Jaworski Wojciech Wyróżnienie - firma RECO Kaźmierczak Wyróżnienie - firma Kwiaciarnia "Magdalena" XX RAJD OGRODNIKÓW W ramach jubileuszowych targów także po raz 20. Odbył się Rajd Ogrodników. Miał on na celu popularyzację turystyki pieszej i rowerowej, poznawanie okolic Opatówka, zwiedzanie Muzeum Historii Przemysłu oraz integrację szkół z powiatu kaliskiego. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób, które w sympatycznej atmosferze rywalizowało w następujących konkursach: ogrodniczo - ekologicznym, wykonanie piosenki o tematyce ogrodniczo-turystycznej, konkurs sprawnościowy dla uczniów i opiekunów grup, wiedzy o Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, projekt znaczka na następny rajd. Oceniany był również wygląd grupy oraz posiadanie apteczki pierwszej pomocy. Klasyfikacja ogólna: 1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Opatówku (Włóczykije -Junior) 2 miejsce - Gimnazjum w Opatówku 3 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Kaliszu Projekt znaczka na rajd następny: 1 miejsce - Maja Nycek - SP - Opatówek 2 miejsce - Julia Owczarek - SP 11 - Kalisz 3 miejsce - Wiktoria Gralińska - Gimnazjum w Opatówku Konkurs dla opiekunów "Rzuty do celu" 1 miejsce - p. Dorota Skinder (Szkoła Podstawowa w Opatówku) Podsumowanie piątej edycji konkursu dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjalnych pod Patronatem Starosty Kaliskiego w roku szkolnym 2016/2017 - "Powiat kaliski - jaki znam" W poniedziałek  10 kwietnia 2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjalnych pod Patronatem Starosty Kaliskiego . Nagrody i dyplomy dla uczestników wręczone zostały 30 kwietnia br. o godzinie 12.30 podczas XX Wiosennych Targów Ogrodniczych i Działkowych W roku szkolnym 2012/2013 odbył się I Konkurs "Moja Szkoła" mający na celu promocję szkoły uczestników konkursu. W roku szkolnym 2013/2014 odbył się II Konkurs "Moja Miejscowość" mający na celu promowanie swojej miejscowości. W roku szkolnym 2014/2015 odbył się III Konkurs "Patron Mojej Szkoły" mający na celu promowanie patrona szkoły w środowisku. W ubiegłym roku szkolnym odbył się IV Konkurs "Mój autorytet wśród absolwentów mojej szkoły". W tym roku szkolnym odbyła się następna edycja konkursu pod hasłem "Powiat kaliski- jaki znam". Konkurs zorganizowany został w Zespole Szkół im. Stanisława        Mikołajczyka w Opatówku. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Udział w nim wzięło 84 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kaliskiego i miasta Kalisza.   Celem piątej edycji konkursu było: 1. Promowanie wśród uczniów wiedzy na temat powiatu w którym mieszkają. 2. Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności. 3. Wspieranie zdolności uczniów, rozwijanie ich zainteresowań i wyłanianie talentów. 4. Promowanie osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym. 5. Angażowanie uczniów do samodzielnych działań. 1. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych i klas I - III gimnazjów. 2. Konkurs zorganizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych, dla uczniów gimnazjów. 3. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: konkurs plastyczny, konkurs na najciekawszy album . 4. Dla uczniów szkół gimnazjalnych konkurs przebiegał w trzech kategoriach: konkurs plastyczny, konkurs na najciekawszy album, konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną .    LAUREACI KONKURSU   Kategoria dla klas IV-VI szkół podstawowych - Konkurs plastyczny 1. Paweł Andrzejewski- Szkoła Podstawowa w Gostyczynie 2. Igor Anyszewski - Szkoła Podstawowa w Rajsku 3. Klaudia Bider - Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Kategoria wiekowa dla klas IV-VI szkół podstawowych - Konkurs na najciekawszy album 1. Filip Rosiński - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kaliszu 2. Krzysztof Piekarski - Szkoła Podstawowa w Rajsku 3. Patryk Płatek - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kaliszu Kategoria wiekowa dla uczniów gimnazjalnych - Konkurs plastyczny 1. Paulina Ptasińska - Gimnazjum w Cekowie Kolonii 2. Julia Michalak - Gimnazjum w Szczytnikach 3. Aleksandra Małecka - Gimnazjum w Szczytnikach     Kategoria wiekowa dla uczniów gimnazjalnych-Konkurs na najciekawszy album 1. Julia Gaczyńska - Gimnazjum w Rajsku 2. Zuzanna Duleba - Gimnazjum w Brzezinach 3. Dorota Misiak - Gimnazjum w Tłokini Wielkiej Kategoria wiekowa dla uczniów gimnazjalnych- Konkurs na najciekawszą prezentacje multimedialną . 1. Martyna Golińska - Gimnazjum w Brzezinach 2. Maria Jakubek - Gimnazjum w Rajsku 3. Alicja Muszyńska - Gimnazjum w Opatówku Organizatorzy konkursu: Agnieszka Cieplucha, Elżbieta Szymczak.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe