Ostrów: Dwa nowe bloki na Klasztornej – wnioski można składać do 31 maja

  • 18.05.2021, 14:58 (aktualizacja 20.05.2021, 19:41)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwa nowe bloki na Klasztornej – wnioski można składać do 31 maja
Tylko do 31 maja można składać wnioski na mieszkania przy ul. Klasztornej, które budowane są w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych.

Już w przyszłym roku Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przekaże ostrowianom kolejne dwa bloki przy ulicy Klasztornej. Nowe budynki powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie bloków już zamieszkałych. W ostatnich latach wybudowano tu siedem budynków. Znajdują się tu 133 mieszkania. Dwa nowe bloki to kolejne 32 mieszkania dla młodych ostrowskich rodzin. Są one dostępne w trzech powierzchniach – około 36 m2, 47 m2 i 56 m2. Każdy lokal posiada balkon oraz przynależną piwnicę. Dwa z nich przeznaczone i przystosowane zostaną dla osób niepełnosprawnych.

- Nasz program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy by dzięki działaniom prorodzinnym miasta i ofercie mieszkaniowej z dojściem do własności, młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach czy za granicą. Bardzo cieszy mnie, że kolejne młode rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań już w przyszłym roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

W tej edycji programu cały proces wyłonienia przyszłych najemców, rozpoczynający się od składania wniosków poprzez ich weryfikację przez powołaną komisję oraz finalnie zakończony losowaniem mieszkań, rozpocznie się w trakcie budowy.

- Ogromne zainteresowanie Ostrowskim Przyjaznym Programem dla Systematycznych pokazało, że powstawanie kolejnych tego typu budynków jest bardzo potrzebne dla osób wiążących przyszłość z naszym miastem. Młode ostrowskie rodziny czekają na nowe mieszkania, które dzięki programowi staną się w przyszłości ich własnością – dodaje Zenon Musialski, prezes MZGM.

Umowy rezerwacyjne z przyszłymi najemcami zawarte zostaną w połowie tego roku - już na etapie budowy. Wnioski można składać w sekretariacie Spółki MZGM przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim do 31.05.2021 r. Szczegółowe zasady programu oraz gotowe do uzupełnienia wnioski dostępne są na stronie internetowej spółki pod adresem www.mzgm.pl. Informacje uzyskać można też pod nr tel. 62 506 6230, 62 506 6246 oraz w siedzibie spółki przy ul. Kościuszki.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe