Ostrów: Strażnicy na rowery!

  • 15.05.2021, 13:47
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Strażnicy na rowery!
Są miejsca, gdzie radiowozy służbowe mają utrudniony dojazd lub jest on całkowicie niemożliwy, a sytuacja wymaga podjęcia interwencji lub przeprowadzenia kontroli większego obszaru. Z tego powodu uruchomione zostały pierwsze w tym roku patrole rowerowe straży miejskiej.

Parkowanie pojazdów na ścieżkach rowerowych, zaśmiecanie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, niszczenie infrastruktury miejskiej w parkach i inne wybryki chuligańskie - to wykroczenia, z którymi często spotykają się stróże prawa.
- W sezonie letnim ostrowscy strażnicy miejscy, oprócz patroli pieszych i zmotoryzowanych, pełnić będą również służbę patrolową na rowerach. Takie patrole kontrolować będą tereny parków, obiektów sportowych, placów zabaw, ale także przejezdność ścieżek rowerowych. Ponadto, podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzać będą miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.
W ten sposób strażnicy wykonując czynności służbowe, zadbają jednocześnie o własną kondycję - łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe