Kalisz: Handlowali nielegalną odzieżą

  • 11.05.2021, 15:35
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Handlowali nielegalną odzieżą
Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa własności przemysłowej, nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą systematycznie kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary.

Ostatnia z tego typu akcji miała miejsce 9 maja br. Funkcjonariusze skontrolowali targowiska zlokalizowane na terenie Kalisza. Na jednym z nich zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat, którzy na swoim stoisku oferowali do sprzedaży odzież oznakowaną logotypami znanych, światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania stoiska policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1000 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m. in. koszulek, spodni oraz bielizny. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 80 tys. złotych.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe