Ostrów: Bezpiecznie i komfortowo

  • 11.05.2021, 14:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezpiecznie i komfortowo
Rozpoczęły się prace budowlane przy ulicy Kasztanowej. Powstanie tu blisko pół kilometra nowej nawierzchni drogi – częściowo bitumicznej, częściowo z kostki brukowej. Koszt inwestycji to blisko 580 tysięcy złotych.

Miejski Zarząd Dróg przetarg na to zadanie ogłosił już pod koniec ubiegłego roku. Wówczas zgłosiło się to niego pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe Józef Kryś z Krotoszyna. Wykonawca rozpoczął modernizację od prac przygotowawczych i rozbiórkowych, a następnie prac ziemnych.

- Koryto jezdni zostało wyprofilowane, są już także nowe krawężniki. Kolejnym etapem będzie wykonanie warstwy cementowo – piaskowej niezbędnej do położenia nowej nawierzchni. Część ulicy z większym ruchem samochodów wykonana zostanie z betonu asfaltowego, natomiast uliczki służące mieszkańcom głównie do dojazdów do swoich domów staną się ciągami pieszo – jezdnymi z kostki brukowej – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Ulica Kasztanowa to część osiedla Parcele Zacharzewskie. Do tej pory, na modernizowanym odcinku, była to droga gruntowa, z dużą ilością nierówności, co utrudniało mieszkającym tu ostrowianom dojazd do swoich posesji.

- Jest to znacząca inwestycja dla tej części miasta, dlatego, wraz z tutejszą radą osiedla, bardzo o nią zabiegałem. To około 470 metrów nowej, bezpiecznej drogi. Znajdują się tu domy wybudowane wiele lat temu, ale też takie, które powstały całkiem niedawno. Są również firmy. Wszyscy już niebawem skorzystają z komfortowego dojazdu – przekonuje Marek Śliwiński, radny miejski.

Koszt prac to 576.443 zł.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe