Aglomeracja: Wsparcie szkół w walce z COVID-19

  • 10.05.2021, 18:11
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Wsparcie szkół w walce z COVID-19
Zapas środków dezynfekcyjnych pokrywający zapotrzebowanie do końca bieżącego roku kalendarzowego oraz specjalistyczne terminale do pomiaru temperatury i mobile stacje do dezynfekcji rąk otrzymało sześć szkół technicznych z terenu powiatu ostrowskiego.

Zakupy były możliwe dzięki oszczędnościom po rozliczeniu funduszy unijnych realizowanych przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Formalne przekazanie umów na sprzęt do walki z COVID-19 dla szkół z terenu powiatu ostrowskiego odbyło się 10 maja 2021 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie. Uczestniczyli w spotkaniu: Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Beata Klimek prezydent Ostrowa i wiceprezes Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, Paweł Rajski starosta ostrowski i członek zarządu SAKO, Ewa Milewska dyrektor biura SAKO oraz dyrektorzy szkół technicznych z terenu powiatu.

-Wszyscy czekamy na powrót uczniów do szkół. Na ich przyjście trzeba się przygotować także od strony, która przynosi żniwo choroby i śmierci. Z radością przyjmujemy ten prezent, dedykowany szkołom o profilu technicznym, który obejmuje konkretne urządzenia i materiały higieniczne, dzięki którym uczniowie mogą się poczuć bezpiecznie’’ - powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Cały projekt obejmował kwotę ponad 720 tys. zł z tego dla powiatu ostrowskiego wydatkowano kwotę 244 620 zł, na która składa się wkład własny powiatu w wysokości 29 354 zł oraz dofinansowanie z WRPO 2014+ w kwocie 215 266 zł. Dla szkół z powiatu ostrowskiego zakupiono: 6 terminali do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki, 36 mobilnych stacji wolnostojących do dezynfekcji rąk z 4 dozownikami każdy, 648 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji rąk do mobilnych stacji, 6 zamgławiaczy do dezynfekcji powierzchni, 270 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji powierzchni, 5 280 szt. 1 litrowych żeli antybakteryjnych do dezynfekcji rąk oraz 144 szt. 5 litrowych żeli do dezynfekcji rąk.

- Gratuluję, że udało się dokonać zakupów ze środków WRPO przy wsparciu finansowym poszczególnych samorządów. Jest to wyposażenie dla szkół z terenu powiatu ostrowskiego, powiatu kaliskiego i Kalisza – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

- Cieszymy się, że w ramach Aglomeracji możemy także wspierać projekty edukacyjne. To projekt specyficzny bo dedykowany przede wszystkim bezpieczeństwu. Każda inicjatyw, która w jakimkolwiek stopniu pomaga walczyć z wirusem jest potrzebna – powiedziała Beata Klimek.

Jak podkreśliła Ewa Milewska, oszczędność w kwocie 728 883 zł. powstała w wyniku podpisanych umów w ramach „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, Poddziałania 8.3.5. WRPO 2014+ pn. „Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. Wsparciem rzeczowym pozwalającym na walkę z COVID-19 objętych zostało 17 placówek oświatowych z terenu Aglomeracji.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe