Powiat Ostrowski: Chcą pomagać psim seniorom

  • 10.05.2021, 15:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Chcą pomagać psim seniorom
Nową akcję wsparcia, tym razem psich seniorów rozpoczyna Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.

W myśl przysłowia „lepiej zapobiegać niż leczyć” – warto diagnozować. A diagnozowanie psich seniorów, pozwala zapobiegać chorobom lub szybciej reagować w przypadku ich wystąpienia.

Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt postanowiło wspomóc psich seniorów – badania na start pozwolą określić lekarzom weterynarii na co zwrócić uwagę lub w jaki sposób wspomóc zwierzę poprzez suplementację, odpowiednie żywienie czy leczenie. To kolej akacja organizowana przez miłośników zwierząt, którzy wspierani byli ostatnio także przez starostwo powiatowe.

- Członkowie OSMZ od dawna działają na rzecz zwierząt. Co roku staraliśmy się ich wspierać organizując m.in. koncert charytatywny „Muzyczne ostatki’’. Ostatnim był recital Krystyny Prońko. Mimo, że w tym roku pandemia nie pozwoliła przeprowadzić koncertu i zabrać funduszy Stowarzyszenie nie rezygnuje z działalności, co więcej proponują nową akcję – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

,,Pomysł na akcję „Pokochaj Seniora” nie zrodził się spontanicznie. Od ponad 21 lat Stowarzyszenie pomaga zwierzętom po przejściach, zarówno będących w schroniskach, jak i już po adopcji. Z naszego doświadczenia wynika, że wczesne wykrycie problemów zdrowotnych u zwierzęcia pozwala na uniknięcie wielu przykrych konsekwencji, w tym jego przedwczesnej śmierci’’ – wyjaśniają organizatorzy.

Kto może skorzystać z akcji?

- osoby, które adoptowały psiego seniora z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim,

- mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy adoptowali psiego seniora (z dowolnego schroniska, przytuliska). Dotyczy adopcji, które odbyły się od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.)

 

Za psiego seniora uważa się psa, który ukończył 7 lat – rok urodzenia nie później niż 2014. Co zawiera pakiet? Pakiet startowy zawiera: karmę weterynaryjną, badanie krwi – morfologia + biochemia, usg jamy brzusznej.

Szczegóły oraz dokumenty do pobrania na stronie: http://milosnicyzwierzatostrow.pl/pokochaj-seniora/

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe