Powiat Ostrowski: ,,Dobry Początek" realizowany bez przeszkód

  • 05.05.2021, 17:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Dobry Początek" realizowany bez przeszkód
Mimo pandemii w gminie Ostrów Wielkopolski regularnie realizowany jest program ,,Dobry Początek" adresowany dla kobiet w ciąży i młodych mam z terenu gminy.

Samorząd wspiera kobiety, oferując im obszerny pakiet najpotrzebniejszych w pierwszych miesiącach życia noworodka, przedmiotów, kosmetyków oraz rzetelną wiedzę opracowaną przez specjalistów. Program realizowany jest w gminie bez przerw, od końca 2018 roku.  Dla każdego nowonarodzonego dziecka i jego mamy czeka pięknie przygotowana wyprawka.
Kolorowe pudło zawiera 50-elementowy zestaw najbardziej potrzebnych rzeczy. Są w nim m.in.: ubranka dla noworodka, pieluszki, kosmetyki dla mamy i maluszka, różnego rodzaju akcesoria m.in. do czyszczenia noska, mierzenia temperatury wody, czyszczenia dziąseł oraz wiele innych niezbędnych rzeczy potrzebnych szczególnie w pierwszych tygodniach i miesiącach życia dziecka.
Dodatkowo, każda kobieta w ciąży otrzyma rzetelne materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki ciąży oraz wademecum pediatryczne. Obie propozycje zostały przygotowane przez lekarzy specjalistów, w tym popularną ze swojego blogu Nicole Sochacki - Wójcicka, znaną jako Mama Ginekolog.
Zazwyczaj, wręczeniu wyprawki towarzyszyła uroczystość z udziałem władz gminy i zaproszonych gości. W czasach pandemii, wyprawki dostarczane są przez pracowników gminy bezpośrednio do domów zainteresowanych pań.
Kilka dni temu, kilkanaście takich pakietów trafiło do mieszkanek Daniszyna, Karsek, Gorzyc Wielkich, Zacharzewa, Wysocka Wielkiego, Sadowia, Słaborowic, Borowca i Czekanowa.
Mimo pandemii, program „Dobry Początek” jest kontynuowany bez przerwy. Tylko od początku roku  2021 wydano 58 wyprawek dla młodych mam. W roku 2020 było to odpowiednio: 156, a w 2019 – 224. Tak więc od początku programu wydano 438 pakietów prezentów.
- By otrzymać tak wspaniałą wyprawkę wystarczy dopełnić kilku formalności. Wypełnić wniosek, dostępny na stronie urzędu gminy, przedłożyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające tydzień ciąży kobiety lub akt urodzenia dziecka. O wyprawkę mogą się starać wyłącznie mieszkanki Gminy Ostrów Wielkopolski od 20 tygodnia ciąży do miesiąca po urodzeniu maluszka – wyjaśnia Katarzyna Bzik, koordynator programu Dobry Początek w UG Ostrów Wielkopolski.
„Dobry Początek” w Gminie Ostrów Wielkopolski ruszył w październiku 2018 roku. Był to wówczas innowacyjny na skalę kraju program skierowany dla kobiet w ciąży. Chcąc skorzystać z programu ,,Dobry Początek” należy złożyć wniosek o przyznanie świadczenia rzeczowego w siedzibie Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim.
Odpowiedzi na  pytania związane z realizacją świadczenia można uzyskać: na stronie urzędu: www.ostrowwielkopolski.pl, telefonicznie pod numerem 62 734 62 22 lub osobiście w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski (pokój nr 22).


 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe