Ostrów: Chłapowskiego nabiera kolorów

  • 05.05.2021, 17:13 (aktualizacja 05.05.2021, 17:29)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Chłapowskiego nabiera kolorów
To już końcówka prac przy ulicy Chłapowskiego – rozpoczęło się malowanie pasów do przejazdu rowerów. Są one wykonywane czerwoną masą chemoutwardzalną do trwałego oznakowania jezdni.

Gwarancja na taką masę to aż 3 lata od wykonania prac.
- Rowerzyści będą bezpiecznie mogli przejechać przez ulicę. Po pierwsze, do ich dyspozycji będą widoczne pasy wyznaczone specjalnie, by ułatwić przejazd. Po drugie, trasa rowerowa będzie mieć osobną sygnalizację świetlną – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
Ciąg ulic Chłapowskiego - Wybickiego ma duże znaczenie komunikacyjne dla miasta, ponieważ częściowo wyprowadza ruch kołowy ze śródmieścia. Powstające w tym rejonie nowe domy, firmy i instytucje spowodowały zwiększenie ruchu samochodów. Każdego dnia korzysta z niego wiele pojazdów, tak indywidualnych, jak i komunikacji miejskiej. Część istniejących tu firm wykorzystuje transport towarowy.
- Stan drogi nie spełniał wymogów technicznych niezbędnych do przejazdu tak dużej ilości pojazdów. Remont był niezbędny. W ubiegłym roku pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne i rozpoczęliśmy prace. To blisko 1,5-kilometrowy odcinek tej ważnej arterii komunikacyjnej – wymienia prezydent miasta. 
Poza nową jezdnią, po obu jej stronach, powstał ciąg pieszo – rowerowy, a także indywidualne zjazdy do posesji. Jest też nowa sygnalizacja świetlna.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe