Koszykówka: Porażka po dwóch dogrywkach

• 04.05.2021, 22:02 (aktualizacja 04.05.2021, 22:06)
Po trzech zwycięstwach z rzędu koszykarze już dzisiaj mogli świętować mistrzostwo Polski. Tak się jednak nie stało. Zastal pokonał Stali 105:101 i w serii ostrowianie prowadzą już tylko 3:2.

Ostrowianie rozpoczęli spotkanie bardzo spokojnie. Nie forsowali tempa, tylko grali swoje, czyli starali się wykorzystać wszystkie swoje przewagi w ataku. Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 28:26. W tej części meczu doskonale zaprezentował się James Florence, który trafił dwa rzuty z bardzo dalekiego dystansu. W drugiej kwarcie podopieczni Igora Milicica nie potrafili odskoczyć rywalom. W ekipie Zastalu przebudził się Rolands Freimanis, który w pierwszej połowie zdobył 13 punktów. Na przerwę zielonogórzanie wygrywali 52:49.

Trzecią kwartę gracze Stali rozpoczęli od zdobycia szybko sześciu punktów i w 23 minucie prowadzili 60:54. Niestety, gracze z Zielonej Góry szybko odrobili straty i po 25 minutach był już remis 62:62. Wymiana ciosów trwała do ostatnich sekund tej odsłony i po 30 minutach Zastal prowadził 75:69.

Ostatnie dziesięć minut wyglądało jak mecz bokserski. Na zmianę zawodnicy obu drużyn wyprowadzali kolejne ciosy. Po trójce Jakuba Garbacza w 37 minucie Stal miała cztery punkty przewagi – 87:83. Na 28 sekund przed końcową syreną był remis 89:89. Ostatnią akcja należała dla ostrowian. James Florence wszedł pod kosz rywali, ale zgubił piłkę, a to oznaczało, że zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. W niej obie ekipy grały bardzo nerwowo. Na minutę przed jej końcem ostrowianie mieli punkt przewagi – 92:91. Ale dogrywka zakończyła się kolejnym remisem 94:94. W drugiej dogrywce zielonogórzan na prowadzenie wyprowadził rzutem za trzy Łukasz Koszarek i było 103:101. Niestety Zastal okazał się lepszy i ostrowianie przegrali 101: 105.

Zastal BC Zielona Góra – Arged BM Slam Stal Ostrów 105:101 (26:28, 26;21, 23:20, 14:20, d. 16:12)