Ostrów: Podpisano akt erekcyjny pod budowę strażnicy OSP

  • 04.05.2021, 16:13
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Podpisano akt erekcyjny pod budowę strażnicy OSP
W Międzynarodowy Dzień Strażaka, 4 maja, podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę strażnicy ostrowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Staszica.

- To miejsce od lat związane jest z pożarnictwem - wcześniej także zawodowym, obecnie wyłącznie ochotniczym. Teraz, dzięki ważnej i potrzebnej inwestycji w bezpieczeństwo - modernizacji i rozbudowie obiektu OSP - rozpoczynamy nowy rozdział w tej historii. Zmieniamy warunki lokalowe naszej ochotniczej straży pożarnej, wpisujemy się tym w rewitalizację ostrowskiego śródmieścia, jednak co najważniejsza, to inwestycja w bezpieczeństwo – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Akt erekcyjny podpisali Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Zygmunt Banasiak, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Stanisław Szymański, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Podpisany akt został wmurowany w ścianę nowopowstającej strażnicy.
- Dziękuję Beacie Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego za osobiste zaangażowanie, Radnym Miejskim za wsparcie projektu oraz pracownikom ostrowskiego Urzędu Miejskiego, którzy przyczynili się do realizacji marzeń strażaków – ochotników, czyli modernizacji i rozbudowy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jestem przekonany, że inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ale nie tylko – zaznacza Stanisław Szymański, prezes OSP w Ostrowie Wielkopolskim.
Przy ulicy Staszica powstaje zupełnie nowy obiekt z dwoma garażami, szatnią, pomieszczeniem technicznym, zapleczem sanitarnym i socjalnym, biurem oraz izbą pamięci, w której dalej będzie kultywowana historia tej jednostki. Zadanie realizuje firma BUDOMAX Mirosławy Zwierz z Ostrowa Wielkopolskiego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 roku.
Koszt tej inwestycji to 1,2 mln złotych. To kolejne zadanie realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
- Drodzy Strażacy, z okazji Waszego święta, życzę Wam bezpiecznej służby, tylu powrotów, ile wyjazdów, wszelkiej pomyślności oraz dobrego zdrowia na każdy dzień dla Was i Waszych bliskich. Niech Święty Florian wspiera Was nieustannie w Waszej służbie! – życzy prezydent Beata Klimek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe