Powiat Ostrowski: Finansowa motywacja

  • 04.05.2021, 11:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Finansowa motywacja
162 uczniów otrzymało stypendia wójta gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka za bardzo dobre wyniki w nauce.

Nagroda finansowa została przyznana za I semestr roku szkolnego 2020/2021. Najwyższą średnią 6,0  może pochwalić się Kamila Jędras ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich.  
Wiosenna gala wręczenia gratulacji i symbolicznych czeków odbywa się zawsze na przełomie marca i kwietnia.  Od roku, ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości nie są organizowane. Pieniądze trafiają na konta rodziców lub opiekunów prawnych dzieci. Każdy uczeń otrzymuje jednorazowo po 400 złotych.
- Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Stypendia  to wyraz uznania za solidne podejście do obowiązków szkolnych, ale i motywacja na przyszłość – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
W sumie, z budżetu gminy  na wiosenną edycję nagród wójta przeznaczono prawie 65 tysięcy złotych. Stypendia przyznawane są już od 12 lat. Pomysłodawcą i inicjatorem doceniania w taki sposób najzdolniejszych uczniów był wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Fot. Archiwum

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe