Koszykówka: Jedno zwycięstwo do mistrzostwa

• 04.05.2021, 09:05
Jeszcze tylko jednej wygranej z Zastalem Zielona Góra potrzebują ostrowscy koszykarze, by cieszyć się z mistrzostwa Polski. Po czterech rozegranych spotkaniach prowadzą 3:1.

Wczoraj koszykarze Argedu BM Slam Stal zapewnili sobie zwycięstwo dzięki rewelacyjnej drugiej kwarcie. Podopieczni Igora Milicica rozbili w niej zielonogórzan aż 34:12. W tej części gry ostrowianie z dziecinną łatwością ogrywali w ataku rywali w pojedynkach jeden na jeden, do tego trafiali z dystansu i z minuty na minutę odjeżdżali Zastalowi. Po 20 minutach wygrywali już 57:33. Po zmianie stron koszykarze Stali kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrali 95:80.
Warto zauważyć, że w trzech ostatnich wygranych przez Stal meczach, ostrowianie w każdym kolejnym spotkaniu rzucali Zastalowi więcej punktów - w drugim 87, w trzecim 90 i w czwartym 95.
Kolejne spotkanie finałowej serii zaplanowano na dzisiaj, wtorek 4 maja. Początek meczu o godzinie 19:30. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:80 (23:21, 34:12, 13:24, 25:23)
Stal: James Florence 25, Chris Smith 20, Jakub Garbacz 17, Trey Kell 12, Denzel Andersson 10, Josip Sobin 6, Maciej Kucharek 3, Mark Ogden 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.
Zastal: Geoffrey Grosell 21, David Bremlby 14, Kris Richard 12, Janis Berzins 11, Skyler Bowlin 9, Filip Put 5, Rolands Freimanis 3, Łukasz Koszarek 3, Cecil Williams 2, Krzysztof Sulima 0.
Stan rywalizacji: 3:1 dla Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski.