Powiat Ostrowski: Ulica Szkolna we Wtóku w budowie

  • 02.05.2021, 15:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ulica Szkolna we Wtóku w budowie
Rozpoczął się II etap budowy ulicy Szkolnej we Wtórku. Droga do tej pory miała nawierzchnię gruntową. Po zakończonej inwestycji będzie asfaltowa.

Prace trwają na długości prawie 450 metrów bieżących. W ramach prac wykonana zostanie m.in.: podbudowa drogi z kruszywa, ułożenie krawężników, regulacja studzienek, w końcowym etapie położenie warstwy asfaltowej oraz utwardzenie poboczy. Przebudowa ulicy to wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców. Zapewne po jej zakończeniu poprawi się komfort jazdy. Zniknie także uporczywy kurz, szczególnie latem oraz błoto i kałuże podczas deszczowych dni. 
Całość prac kosztować będzie 205 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja ruszyła w połowie kwietnia i potrwa do końca maja.
To II etap prac. Pierwszy etap budowy ulicy Szkolnej wykonano w 2018 roku, wówczas asfaltowa nawierzchnia została położona na prawie 300 metrach. Dodatkowo powstał chodnik oraz miejsca parkingowe wzdłuż miejscowej szkoły. Po zakończeniu inwestycji ulica Szkolna na całej długości będzie miała nawierzchnię asfaltową.
Niebawem rozpoczną się kolejne inwestycje drogowe m.in.: w Lewkowcu, Lamkach Zalesie oraz budowa chodnika w Łąkocinach przy ulicy Ostrowskiej.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe