Powiat Ostrowski: Dotacje na początek

  • 02.05.2021, 15:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dotacje na początek
4,3 mln zł. przeznaczy w tym roku gmina Przygodzice na dwie duże inwestycje drogowe w Przygodzicach dotowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Dzięki otrzymanym dwóm dotacjom z RFRD Gmina Przygodzice zmodernizuje ul. Kasztanową w Przygodzicach (na dł. 850 metrów), a także wybuduje dalszy ciąg ul. Inżynierskiej na terenach inwestycyjnych (na dł. 932 metrów). Na tym terenie trwa proces sprzedaży wydzielonych już działek prowadzony przez jego właściciela — Powiat Ostrowski. Gmina prowadzi rozmowy z Powiatem Ostrowskim nt. wspólnego montażu finansowego pod tą inwestycję. Całkowita wartość przedsięwzięcia przy Inżynierskiej wraz z usunięciem kolizji budowanej drogi z siecią SN ma wynieść 2.550.000 zł z kwotą dofinansowania - 1.549.612,25 zł.
Dotacja do przebudowy ul. Kasztanowej wynosi z kolei 961.515,01 zł, a cała inwestycja - 1.750.000 zł. Wraz z tym traktem trzeba będzie jeszcze przebudować odcinek sieci wodociągowej.
Według wójta gminy Krzysztofa Rasiaka pieniądze z RFRD to mocny impuls prorozwojowy dla Przygodzic i czynnik, który pozwoli w pełni wykorzystać szanse i środki przeznaczone na inwestycje lokalne.
- Cieszę się podwójnie - powiedział nam wójt po ogłoszeniu wyników naboru.
Fundusz Dróg Samorządowych (obecny RFRD) został utworzony w 2019 r. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Dofinansowanie z RFRD dla zadań zależy od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny takiej jednostki, tym większa wartość wsparcia, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania. W gminie Przygodzice dofinansowanie obydwu zadań sięgnie 60 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych. Obydwie inwestycje są planowane do realizacji w tym roku. TW
Fot. Tomasz Wojtasik
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe