Koszykówka: Puchar został w Izraelu. Stal przegrała

• 25.04.2021, 21:31
Koszykarze Argedu BM Slam Stal walczyli bardzo ambitnie w finale Pucharu Europy FIBA, ale zmuszeni byli uznać wyższość graczy Ironi Ness Ziona.

Kibice w Ostrowie wierzyli, że koszykarze Stali powtórzą wynik z Włocławka. Wówczas w rozgrywkach w grupie ostrowianie spotkali się już z drużyną Ironi Ness Ziona i wygrali 93:86.

Gracze Stali rozpoczęli finałowy pojedynek dość nerwowo. Po 2 minutach przegrywali już 2:6. Z czasem ostrowianie wrócili do swojego grania. W 5 minucie za trzy trafił Denzel Andersson i wyprowadził po raz pierwszy swoją drużynę na prowadzenie. Za chwilę poprawił Jakub Garbacz i Stal wygrywała 16:12. Później trochę gra się posypała, gdyż podopieczni Igora Milicica słabo zastawiali własną tablicę i pozwalali rywalom na ponawianie swoich akcji.

W drugiej kwarcie gra nadal była bardzo twarda. Gospodarze wiele swoich piłek ,,pchali’’ pod kosza Stali, a tam wysocy gracze Ironi doskonale dzielili się piłką i zdobywali łatwe punkty. Po 17 minutach ostrowianie tracili już dziesięć punktów do rywali 30:40. Szkoleniowiec Argedu szukając zmian dał szansę Taureanowi Greenowi. Ten miał uspokoić grę swojej drużyny, ale widać było, iż zawodnik ten od dawna nie jest w rytmie meczowym. Ostatecznie po 20 minutach gry Stal przegrywała 35:42.

Po przerwie szybko dwa razy za trzy trafił Jakub Garbacz i straty udało się zmniejszyć do czterech punktów - 41:45. Jakub Garbacz na tych dwóch trójkach się nie zatrzymał. Za chwilę trafił kolejne dwie i po 25 minutach był remis 51:51. Z minuty na minutę ostrowianie łapali swój rytm gry. Po trójce Chrisa Smitha z faulem gracze BM Slam wypracowali sobie osiem ,,oczek’’ punktów przewagi – 61:53. Tą akcją koszykarz Argedu uciszył pięć tysięcy kibiców Ironi. W czwartej kwarcie gospodarze szybko doprowadzili do remisu 65:65. W tym okresie podopieczni Igora Milicica mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i oni wygrali. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów - Ironi Ness Ziona 74:82 (22:26, 13:16, 30:17, 9:23)

Stal: Garbacz 19, Kell 12, Andersson 12, Smith 11, Florence 9, Ogden 4, Sobin 4, Mokros 3, Green 0.