Koszykówka: Stal w finale Pucharu Europy FIBA

• 23.04.2021, 18:32 (aktualizacja 23.04.2021, 18:42)
Koszykarze Argedu BM Slam Stal pokonali CSM CSU Oradea 77:66 i w wielkim finale Pucharu Europy FIBA zagrają z Ironi Ness Ziona.

W rumuńskim zespole zagrało wielu dobrych znajomych z polskiej ligi. Gracze CSM - Nikola Marković i Aaron Broussard - występowali w Anwilu, gdy trenerem tego zespołu był Igor Milicic. Natomiast Amerykanin z filipińskimi korzeniami Stephen Holt w 2018 roku zdobył z ostrowskim klubem srebrny medal mistrzostw Polski. Wówczas graczem Stali był również Nikola Marković. Z występów w polskiej lidze znany jest także skrzydłowy Garlon Green, który sezon 2020/2021 rozpoczynał we Włocławku.

Przed rozpoczęciem tego pojedynku Igor Milicic mówił, że drużyna rumuńska jest w zasięgu Stali, ale nie wolno jej lekceważyć. I wiedział co mówi. Rumuński koszykarze weszli bardzo dobrze w to spotkanie i prowadzili już dziesięcioma punktami – 21:11. I co ciekawe, te 11 punktów zdobył Denzel Andersson. Z czasem, gdy opadły pierwsze emocje, ostrowianie zaczęli odrabiać straty i po rzucie Jamesa Florence po 12 minutach wyszli na prowadzenie 25:24. W drugiej kwarcie zaczęła efekty przynosić kombinowana obrona strefowa Stali. Po 15 minutach Arged wygrywał 36:30, by do szatni na przerwę schodzić mając 11 punktów przewagi - 43:32.

Trzecią kwartę bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Igora Milicica i po 25 minutach wygrywali już 55:39. Praktycznie do końca ostrowianie mieli ten mecz pod kontrolą. BIN

CSM CSU Oradea – Arged BM Slam Stal Ostrów 66:77 ( 24:18, 8:25, 14:14, 20:20)

Stal: Kell 19, Andersson 16, Ogden 13, Smith 12, Garbacz 11, Florence 4, Sobin 2, Kuchaarek 0, Mokros 0.