Powiat Ostrowski: Ekologiczna inicjatywa – las bez śmieci

  • 21.04.2021, 15:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ekologiczna inicjatywa – las bez śmieci
Aż 30 proc. powierzchni gminy Sieroszewice to lasy, które są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Niestety wciąż znajdujemy w nich tony śmieci.

18 kwietnia br. wspólnie z Nadleśnictwem Taczanów gmina Sieroszewice przeprowadziła akcję sprzątania lasów. Dzięki pomocy niezawodnych strażaków ochotników z gminnych jednostek, zebrano kilkanaście ton śmieci. W akcję zaangażowano 12 jednostek OSP i ponad 60 strażaków. Porządki objęły lasy w okolicach: Zamościa, Wielowsi, Rososzycy, Raduchowa, Namysłaków, Strzyżewa, Westrzy oraz Bilczewa.

Koordynatorami całego przedsięwzięcia byli: komendant gminnego OSP Mieczysław Maciuszczak oraz nadleśniczy Mirosław Niczyporuk. Wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski spotkał się z komendantem i nadleśniczym celem podsumowania oraz podziękowania za pomoc i zaangażowanie we wspólną akcję poszanowania okolicznych lasów. Ekologiczna inicjatywa z pewnością przyczyni się do poprawy środowiska, aby było czyste i przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i dla samej natury.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe