Ostrów: Street Gallery - Archipelag Sztuki

  • 21.04.2021, 15:03
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Street Gallery - Archipelag Sztuki
Zachęcamy do odwiedzenia Street Gallery - Archipelag Sztuki przy ulicy Raszkowskiej. Nową odsłonę tego miejsca zapewniły fotografie Dolina Baryczy autorstwa ostrowianki Agnieszka Florczyk.

W 2017 roku zainaugurowana została działalność „Street Gallery – Archipelagu Sztuki”. To uliczna galeria, a jednocześnie forma małej architektury, która jak to galerie w zwyczaju, ma prezentować sztukę i czynić ją bardziej dostępną, ale także zwyczajnie cieszyć oko formą i kolorystyką. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest uznany ostrowski artysta Piotr Łopatka.

- Uliczna galeria sztuki przypadła do gustu mieszkańcom naszego miasta, a nowa ekspozycja zawsze cieszy i wzbudza ciekawość. Autorka obecnej odsłony Archipelagu Sztuki to Agnieszka Florczyk, wielokrotnie nagradzana i wystawiana w galeriach fotograf. Teraz jej prace i cudowne ujęcia przyrody można zobaczyć również u nas. Naprawdę warto - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Agnieszka Florczyk to ostrowianka, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wiele się trzeba natrudzić, by uchwycić to, co jest piękne w naturze. Nie wystarczy aparat fotograficzny, trzeba wiedzieć, kiedy i w jakiej chwili, zrobić to jedno zdjęcie, uwiecznić to, co piękne i niecodzienne. Światło świtu, refleksy w wodzie, snujące się mgły, tańczące trzciny przy podmuchach wiatru i co najważniejsze profesjonalni aktorzy. Tu nie ma miejsca na przypadek. Życie jest wymagającym reżyserem. To, co tworzy, to najpiękniejsze widowisko, w najlepszej scenografii i niebanalnej choreografii.

Fotografie Agnieszki to przemyślane obserwacje, pełne dramaturgii i ekspresji, ale też zadumy i melancholii, bo taka jest przyroda, dzięki tym fotografiom wiemy, że ten świat istnieje i jest obok nas. Wielokrotnie nagradzana i wystawiana w galeriach, rozwija swoją pasję obserwacji i rejestracji tego wspaniałego widowiska, którego jest świadkiem.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe