Ostrów: Remonty przy ulicy Raszkowskiej

  • 20.04.2021, 15:36
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Remonty przy ulicy Raszkowskiej
Dom Katechetyczny przy ulicy Raszkowskiej 39 zmienia swoje wnętrze.

Na parterze powstanie nowe miejsce dla ostrowskich seniorów oraz osób niepełnosprawnościami. Prace modernizacyjne wkraczają na kolejny etap - między innymi postawiono ścianki działowe, które pozwolą utworzyć dodatkowe pomieszczenia w obiekcie.

- Chcemy, by najstarsi mieszkańcy naszego miasta oraz osoby z niepełnosprawnościami znalazły tu opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, ale także miło spędzały czas. Z przyjemnością zaglądam do środka i obserwuje postępy realizacji jednego z pierwszych zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Jeszcze milej będzie zaglądać tu, gdy miejsce te wypełnią nasi drodzy ostrowianie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W grudniu ubr. wybrano wykonawcę inwestycji. Została nim lokalna firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego. Z początkiem 2021 roku rozpoczęły się prace budowlane. Obecnie pomieszczenia przechodzą totalne remonty - postawiono już ścianki działowe, dzięki którym powstało miejsce na m.in. pokój rehabilitacyjny, zaplecze kuchenne i pokój dla pielęgniarek. Trwa również wymieniana instalacji. Wybrano także płytki.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki współpracy z ostrowską Parafią pw. Św. Antoniego Padewskiego i jej proboszczem, księdzem prałatem Witoldem Szalą. Parter budynku zostanie udostępniony Miastu w ramach umowy bezpłatnego użyczenia.

Koszt zadania jest szacowany na kwotę 1,8 mln złotych, z czego 1,6 mln złotych to prace budowlane, a 200 tys. złotych - pełne wyposażenie obiektu. Koniec prac budowlanych zaplanowano na grudzień 2021 roku. Natomiast otwarcie Domu Dziennego przy ul. Raszkowskiej 39 odbędzie się na początku 2022 roku.

To inwestycja, która zostanie zrealizowana dzięki wsparciu banku Unii Europejskiej. Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem w Polsce poniżej 100 tysięcy mieszkańców, które otrzymało szansę skorzystania ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W sumie do naszego miasta trafi 110 milionów złotych, które w całości zostaną wykorzystane na miejskie inwestycje. Adaptacja parteru Domu Katechetycznego i stworzenie tam miejsca dla ostrowskich seniorów to jedna z nich.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe