Ostrowianin Roku w czasie pandemii

  • 20.04.2021, 09:48
  • Wiktoria Kohnke
Ostrowianin Roku w czasie pandemii
Z powodu pandemii tegoroczna, 27. edycja plebiscytu Ostrowianin Roku odbędzie się w zmienionej i ograniczonej formule. Laureata wybierze w tym roku kapituła plebiscytu i to tylko w jednej kategorii.

Organizatorzy przekonują, że w tym roku - przy wciąż niepewnej sytuacji epidemicznej - nie jest możliwe przeprowadzenie tegorocznej edycji plebiscytu w dotychczasowej formule.

Powodów jest wiele, a wszystkie wynikają z pandemii. Jednym z najważniejszych jest fakt, że liczba wydarzeń objętych regulaminem Plebiscytu z powodu pandemii spadła w niektórych kategoriach praktycznie do zera, co uniemożliwia realną i merytoryczną procedurę wyboru.

Dlatego, po wcześniejszym skonsultowaniu z laureatami tytułu Ostrowianin Roku z lat poprzednich i honorowym patronem plebiscytu, organizatorzy zdecydowali wprowadzić istotne zmiany.

W tym roku plebiscyt będzie odbywać się tylko w jednej, najważniejszej kategorii - Ostrowianina Roku. Podobnie, jak w latach ubiegłych, kandydata może zgłosić każdy. Wyboru laureata dokona jednak kapituła plebiscytu, złożona z laureatów tytułu Ostrowianin Roku z lat poprzednich, honorowego patrona Plebiscytu i organizatorów.

Oznacza to rezygnację w tym roku z kategorii: Wydarzenia Gospodarczego, Społecznego, Kulturalnego, Sportowego i Młodego Talentu Roku.

Kandydatury można przesyłać na adres mailowy: [email protected] lub za pomocą wiadomości na Facebooku plebiscytu: www.facebook.com/ostrowianinroku do 9 maja 2021. Po tym terminie, spośród zgłoszonych kandydatów kapituła plebiscytu wybierze Ostrowianina Roku 2020.

Nazwisko laureata Plebiscytu zostanie ogłoszone po zebraniu i podliczeniu wszystkich otrzymanych głosów od członków Kapituły Plebiscytu.

Honorowym patronem plebiscytu jest Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Lisiecki, a patronami medialnymi są: tygodnik „Nasz Rynek” i Radio Eska.

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe