Powiat Ostrowski: Zbiórka krwi w Raszkowie

  • 20.04.2021, 15:20
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zbiórka krwi w Raszkowie
Pierwsza w tym roku i zarazem rekordowa zbiórka krwi odbyła się w Raszkowie.

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi odbyła się w sali nad biblioteką przy raszkowskim MGOK-u. Miejsko-Gminny Klub Krwiodawstwa w Raszkowie jak zwykle stanął na wysokości zadania. Szeroko zakrojona akcja informacyjna przyniosła doskonały rezultat. Honorowy patronat nad zbiórką tradycyjnie objął burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

 

Już wypełnione samochodami parkingi zwiastowały dobry wynik akcji. Honorowi dawcy po raz kolejny nie zawiedli. Zarejestrowano wszystkich chętnych, którzy cierpliwie czekali w kolejce, przez co przedłużył się czas zbiorki do godz. 15.30. Tym razem zarejestrowało się 86 osób. W akcji zebrano rekordową ilość - 33, 3 litry krwi, którą oddały 74 osoby. Działający od ponad dwudziestu lat Miejsko-Gminny Klub Krwiodawstwa w Raszkowie liczy 80 członków. Dzięki nieustannym staraniom prezesa Edmunda Banachowicza i regularnym zbiórkom, w raszkowskiej bazie zgromadzono już 620 litrów krwi. Zaangażowanie prezesa doceniła przybyła na akcję dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu - Małgorzata Tarnawska.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe