Powiat Ostrowski: Setne urodziny

  • 19.04.2021, 15:49
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Setne urodziny
Agnieszka Gulcz z Moszczanki obchodziła swoje 100. urodziny. Ze względu na pandemię to wyjątkowe wydarzenie jubilatka świętowała w skromnym gronie najbliższej rodziny w Centrum Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu.

W imieniu władz samorządowych na ręce jubilatki życzenia przekazał przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie Katarzyna Spiżak.

Pani Agnieszka Gulcz urodziła się 14 kwietnia 1921 roku w Pogrzybowie. Po ślubie z mężem Tadeuszem Gulczem nadal mieszkała w Pogrzybowie. Prowadząc gospodarstwo domowe wychowywała cztery córki – Kazimierę, Teresę, Paulinę i Dobrochnę oraz dwóch synów – Stanisława i Jerzego. W latach 50-tych ubiegłego wieku z sześciorgiem dzieci przeprowadzili się do Raszkowa. Zamieszkali u państwa Gruszczyńskich, którzy udostępniając mieszkanie nie przerazili się tak licznej rodziny. Aby poprawić warunki mieszkaniowe, małżonkowie pobudowali dom w Moszczance, do którego przeprowadzili się w latach 60–tych ubiegłego wieku. Dzieci z czasem usamodzielniły się i opuścili rodzinny dom.

Zawsze uśmiechnięta, pogodna i otwarta na drugiego człowieka pani Agnieszka, zasłużyła sobie na szacunek oraz uznanie rodziny i bliskich osób. Przeżyła II wojnę światową oraz ciężką walkę z wirusem SARS-CoV-2, którego jako 99–latka pokonała z pomocą lekarzy ze szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Doczekała się 13 wnucząt i 23 prawnucząt. Jubilatce w uroczystości towarzyszyli jej najbliżsi - cztery córki i syn Stanisław. Drugi syn – Jerzy mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i ze względu na stan epidemii niestety nie mógł dotrzeć na jubileusz. Do życzeń dołączył się zespół pracowników oraz dyrekcji placówki, w której teraz przebywa stulatka.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe