Koszykówka: Stal zagra o złoto

• 17.04.2021, 19:33 (aktualizacja 17.04.2021, 19:50)
Koszykarze Argedu BM Slam Stal po raz trzeci pokonali Legię Warszawa i w wielkim finale o złoty medal mistrzostw Polski podopieczni Igora Milicica zagrają z Zastalem Zielona Góra.

Ostrowianie rozpoczęli trzeci mecz z Legią Warszawa fantastycznie od prowadzenia w 5 minucie 22:7. Akcje Stali w ataku były pełne polotu i finezji. A obrona strefowa znów sprawiała bardzo wiele kłopotów warszawianom. Po pierwszej połowie gracze Stali wygrywali już różnicą 25 punktów – 37:12.

W drugiej kwarcie na parkiecie pojawił się Maciej Kucharek, ale jego akcje były dalekie od doskonałości. Dwa razy spudłował z dystansu i dość szczęśliwie zdobył dwa punkty spod samego kosza. Na szczęście wynik cały czas był pod kontrolą. Do szatni koszykarze schodzili przy prowadzeniu BM Slam 55:35.

W trzeciej kwarcie ta sprawnie działająca ostrowska maszyna się zacięła. W 25 minucie prowadzenie Stali wynosiło już tylko 13 punktów - 61:48. Warszawianie złapali wiatr w żagle. Obroną strefową zmusili koszykarzy Stali do rzutów z dystansu, a te nie wpadały. Po 30 minutach podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrywali już tylko 62:72.

Ostrowianie podali rękę Legi i w czwartej kwarcie zrobiło się bardzo nerwowo. W 33 minucie Stal wygrywała tylko 79:73. Legioności robili wszystko, by odrobić straty i doprowadzić do czwartego meczu. W 38 minucie Stal miała siedem ,,oczek’’ przewagi – 92:85. Ostatecznie Stal wygrała 95:87. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów – Legia Warszawa 95:87 (37:12, 18:23, 17:27, 23:25)