Koszykówka: Zabójcza strefa Stali. Legia ograna drugi raz

• 15.04.2021, 19:26
Koszykarze Argedu BM Slam Stal coraz bliżej awansu do wielkiego finału. W rywalizacji z Legią Warszawa prowadzą już 2:0.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Dopiero w ostatnich dwóch minutach kwarty warszawianie wypracowali sobie 6 punktów przewagi – 24:18. Ostatecznie po pierwszej kwarcie Stal przegrywała 22:27. Aż 12 punktów dla BM Slam zdobył Trey Kell. Natomiast problemy, by wstrzelić się w kosz miał Jakub Garbacz.

W drugiej kwarcie z minuty na minutę rozgrywali się gracze ze stolicy i po 16 minucie Legia wygrywała już różnicą dziesięciu punktów - 39:29. Co prawda jeszcze przed przerwą udało się odrobić pięć ,,oczek’’, ale gra podopiecznych Igora Milicica nie zachwycała. W ataku brakowało polotu i finezji, a w obronie ostrowianie nie radzili sobie z szybkimi koszykarzami obwodowymi z Warszawy.

Po przerwie koszykarze Argedu zabrali się za odrabianie strat od coraz lepszej obronie. Dzięki temu ostrowianie nakręcali się w ataku. W 28 minucie Stal po rzucie Jamesa Florence wyszła na prowadzenie 55:53, a po 30 minutach było już 61:55. Czwarta kwarta to już pełna dominacja zawodników z Ostrowa, którzy ,,zabili’’ legionistów doskonałą obroną strefową. BIN

Legia Warszawa – Srged BM Slam Stal Ostrów 67:80 (27:22, 16:16, 12:23, 12:19)