Powiat Ostrowski: Dziewięć nowych obrazów

  • 15.04.2021, 15:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dziewięć nowych obrazów
Regionalne Muzeum powiększy się o dzieła artystów związanych z Ziemią Odolanowską.

Zbiory Regionalnego Muzeum w Odolanowie powiększyły się o 9 obrazów artystów z terenu Ziemi Odolanowskiej. Do powstającej galerii trafiły prace prof. Tadeusza Gowarzewskiego, Bogny Płókarz, Beaty Nowickiej i Sławomira Roszkiewicza.

Zbiory muzeum będą sukcesywnie powiększane o kolejne prace tutejszych artystów i twórców ludowych do 2022 roku. Pomysłodawcami tworzonej galerii są: burmistrz GiM Odolanów Marian Janicki oraz zastępca burmistrza GiM Odolanów Jan Prokop. Opiekę merytoryczną nad zbiorami będzie sprawował ODK.

Tworzona galeria stanowić będzie artystyczne dziedzictwo kulturowe odolanowskich plastyków i artystów ludowych. Obrazy można oglądać w Muzeum Regionalnym w Odolanowie. Prace zostały zakupione z środków finansowych władz samorządu lokalnego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe