Powiat Ostrowski: Międzynarodowy sukces pianistki

  • 13.04.2021, 15:08 (aktualizacja 16.04.2021, 12:07)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Międzynarodowy sukces pianistki
Pierwsze miejsce, złoty medal i zaproszenie na koncert w Royal Albert Hall w Londynie, jednej z najbardziej rozpoznawalnych sal koncertowych świata, taki sukces odniosła Magdalena Adamczak młoda pianistka z ostrowskiej szkoły muzycznej.

Pianistka Magdalena Adamczak została laureatką pierwszego miejsca w International Music Competition „Grand Prize Virtuoso” w Londynie. Magdalena, to 17-letnia uczennica ostrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Na fortepianie uczy się pod kierunkiem dr. hab. Roberta Adamczaka.

W kwietniu 2021 roku międzynarodowe jury International Music Competition „Grand Prize Virtuoso” w Londynie przyznało Magdalenie Adamczak I miejsce oraz złoty medal w kategorii fortepian (16-18 lat). Młoda pianistka otrzymała również wyjątkową nagrodę - zaproszenie do udziału w koncercie w Royal Albert Hall w Londynie w sezonie artystycznym 2021/22.

W konkursie wzięli udział muzycy z kilkudziesięciu krajów świata.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe