Koszykówka: Milicic kontra Kamiński. Kto kogo przechytrzy?

• 10.04.2021, 14:39
W półfinale play off koszykarze Argedu BM Slam Stal rywalizować będą z Legią Warszawa. W ćwierćfinale obie drużyny pokonały swoich przeciwników po 3:1.

Legia rozpoczęła rywalizację z Kingiem Szczecin od dwóch zwycięstw na własnym parkiecie – 99:91 i 90:67. Nie oznacza to jednak, że wygrane przyszły łatwo. Szczególnie w pierwszym pojedynku warszawianie musieli się sporo napracować. Na 45 sekund przed końcową syreną przegrywali z Kingiem 81:85. Zdołali jednak doprowadzić do dogrywki, w której już nie dali szans rywalom. W drugim meczu szczecinianie tylko w pierwszej kwarcie grali z warszawianami jak równy z równym. Później z minuty na minutę gracze ze stolicy budowali swoją przewagę. W Szczecinie koszykarze Kinga wygrali swój pierwszy mecz 88:81, ale w drugim ponownie lepsi okazali się podopieczni Wojciecha Kamińskiego.

W rywalizacji z Kingiem Szczecin najwięcej punktów dla Legii zdobyli: Jamel Morris 79, Jakub Karolczak 55, Walerij Lichodiej 48, Lester Medford Jr 47, Nicolas Neal 40, Grzegorz Kulka 29, Earl Watson 22, Dariusz Wyka 21.

Ostrowianie natomiast ograli w ćwierćfinale Pszczółkę Start Lublin 3:1. Podopieczni Igora Milicica sprawili w pierwszym pojedynku lublinianom prawdziwe lanie wygrywając 106:81. Tak wysokie zwycięstwo chyba spowodowało pewne rozluźnienie w szeregach Stali i w drugim meczu przegrali ze Startem 94:100. Tak więc jadąc na dwa mecze do Lublina koszykarze BM Slam musieli wygrać minimum jeden mecz, by nie odpaść z rywalizacji. Tym czasem gracze z Ostrowa w hali Globus dwa razy pokonali Start - 87:83 i 109:101.

Rywalizacja Stali z Legią rozpocznie się w najbliższą środę, 14 kwietnia. Mecz rozpocznie się o dość nietypowej godzinie, bo o 14.55. Będzie go można obejrzeć w Polsacie Sport. Drugi mecz zaplanowano na 15 kwietnia, o godz. 17.35, transmisja w Polsacie Sport. Trzeci pojedynek rozegrany zostanie 17 kwietnia także o godz. 17.35. Tym razem będzie można obejrzeć to spotkanie w Polsacie Sport Extra.

Jeśli po trzech meczach rywalizacja do finału nie będzie rozstrzygnięta, to czwarty mecz zaplanowano na niedzielę 18 kwietnia, a ewentualnie piąty pojedynek na wtorek 20 kwietnia. BIN