Ostrów: Modernizacja skrzyżowania

  • 09.04.2021, 17:04 (aktualizacja 16.04.2021, 12:07)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Modernizacja skrzyżowania
Zmiana geometrii, nowa sygnalizacja – ruszyła modernizacja jednego z największych ostrowskich skrzyżowań.

Rozpoczęły się prace budowlane na skrzyżowaniu Raszkowska/Al. Słowackiego/Dworcowa. Wykonana zostanie tu korekta jego geometrii – najważniejsza część to „wyprostowanie” przejazdu z alei w ul. Dworcową. Obecnie jadący tam kierowcy muszą wykonać dodatkowy manewr. Po przebudowie jezdni możliwy będzie przejazd na wprost, bez konieczności korekty toru jazdy. To jednak nie wszystkie zmiany.

- Całkowicie wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Wykorzystywana obecnie jest w złym stanie technicznym. W poprzednich latach dochodziło do jej awarii, silny wiatr uszkodził nawet ramię sygnalizatora. Najwyższy czas na jej wymianę – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Przebudowa będzie wiązać się również z przesunięciem linii zatrzymania. Pojazdy na kierunkach Krotoszyńska – Raszkowska będą zatrzymywać się na czerwonym świetle znacznie bliżej środka skrzyżowania. Skróci to czas przejazdu i zwiększy jego przepustowość.

Zlikwidowane zostanie również bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych przez Krotoszyńską na wysokości samolotu, które ze względu na natężenie ruchu sprawia kłopot tak kierowcom, jak i pieszym. Warunki widoczności dla kierowców wyjeżdżających spod wiaduktu krotoszyńskiego również nie były zadowalające. Po modernizacji przejście będzie zbliżone do skrzyżowania i objęte sygnalizacją świetlną.

- Co nieuniknione w przypadku tego typu prac, będą one wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Szczególnie w okresie, gdy nie będzie działać sygnalizacja świetlna. Mimo, że prowadzenie prac w czasie ruchu znacząco je utrudnia, chcemy jak najdłużej uniknąć jego wyłączenia. Nastąpi to jedynie w czasie układania nowej nawierzchni jezdni. Chcemy, by kłopotliwych objazdów było jak najmniej. Prace zaplanowane zostały na blisko dwa miesiące. Liczymy jednak, że uda się je zakończyć wcześniej – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe