Ostrów: Pół kilometra Wiązowej na ukończeniu

  • 07.04.2021, 15:17
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pół kilometra Wiązowej na ukończeniu
Dobiegają końca prace przy ulicy Wiązowej. Powstał tu blisko 500-metrowy odcinek drogi z szarej kostki betonowej. Koszt inwestycji to ponad 430 tysięcy zł.

Inwestycja to nie tylko Wiązowa, ale również odcinki ulic, które się z nią łączą, czyli: Kalinowa, Klonowa i Przesieka. Pojawiły się tu nowe krawężniki, a skrzyżowania wyróżnione zostały kostką brukową w kolorze czerwonym. Wcześniej, kosztem 163 tys. zł wybudowano kanalizację. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe przy obudowaniu wpustów deszczowych i studzienek kanalizacyjnych.

Na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg przetarg zgłosiło się siedem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MAL-POL z Krotoszyna. Koszt prac to 435 257,47 zł.

- Systematycznie modernizujemy kolejne ulicy osiedla Pruślin. Do tej pory nawierzchnia w tym miejscu nie była trwale utwardzona, jedynie ulepszona miejscami kruszywem lub żużlem. W okresie nasilonych opadów jej zły stan znacznie utrudniał poruszanie się mieszkańcom tej części Ostrowa. Natomiast latem nawierzchnia taka powodowała dotkliwe pylenie – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Już niebawem mieszkający tu ostrowianie będą mieli dostęp do równej, trwale utwardzonej nawierzchni, którą komfortowo i bezpiecznie dojadą do swoich domów.

Koniec prac zaplanowano wstępnie na 31 maja br., wszystko wskazuje jednak na to, że wykonawca zakończy je wcześniej. Zanim droga zostanie oficjalnie oddana do użytku czaka ją jeszcze odbiór techniczny.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe